Tauralaukyje įrengs slidinėjimo trasą

Ieškoma, kas šiaurinėje Klaipėdos dalyje, Tauralaukyje, galėtų įrengti slidinėjimo trasą. Šį sumanymą miesto valdžiai pateikė patys klaipėdiečiai, kurie naujomis žiemos pramogomis galėtų džiaugtis jau ateinančią žiemą.

Vaikų ir suaugusiųjų laisvalaikiui skirta trasa turėtų atsirasti ant natūralaus kalniuko prie Klaipėdos ir Skroblų gatvių sankryžos - dėl patrauklių gamtinių ypatybių ši vieta kasmet prisnigus tampa aplinkinių gyventojų traukos centru.

„Šiuo metu teritorijoje esantis reljefas leidžia išnaudoti tik nedidelę dalį potencialo, kurį suteikia natūrali kalvota Tauralaukio struktūra“, - teigia idėjos autoriai.

Būtent Tauralaukio bendruomenė pernai ir pasiūlė dalyvaujamojo biudžeto organizatoriams iš Klaipėdos biudžeto lėšų įrengti kalniuką, tinkamą tiek rogučių entuziastams, tiek slidininkams, tiek snieglentininkams, šis pasiūlymas pripažintas vienu iš laimėtojų.

Savivaldybė praėjusios savaitės pabaigoje paskelbė konkursą slidinėjimo trasai įrengti, pasiūlymų laukiama iki birželio 26-osios. Viešojo pirkimo sąlygose numatoma, kad darbai turi kainuoti ne daugiau kaip 50 tūkst. eurų (su PVM).

Trasai tinkamiausia vieta šiuo metu yra apleista, apaugusi žolių kupstais ir krūmais. Ji nesiribotų su privačiu sklypu, būsimosios trasos teritorijoje nėra jokių inžinerinių tinklų.

Pasirinktas rangovas per mėnesį nuo sutarties pasirašymo turės paruošti trasos planą, o darbus atlikti per du mėnesius - todėl, jeigu viešojo pirkimo procedūros nestrigs, nauja vieta žiemos pramogoms bus jau ateinančią žiemą.

Jeigu viešojo pirkimo procedūros nestrigs, nauja vieta žiemos pramogoms bus jau ateinančią žiemą.

Pagal techninę specifikaciją, pati trasa turės būti lovelio formos, su paaukštintais šonais ir tramplinu bei saugiam sustojimui skirtu apsauginiu pylimu apačioje. Taip pat reikės įrengti apsauginį atitvarą nuo gatvės, taip pat kopimui į kalniuką padedantys laipiojimo lynai.

Manoma, kad paruošus šlaitą trasos ilgis siektų apie 120 metrų.

Idėją dalyvaujamajam biudžetui pateikusių Tauralaukio gyventojų manymu, ateityje galima būtų ieškoti galimybių šalia trasos įrengti keltuvą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder