„THE Impact Rankings 2024“ universitetų tvarumo reitinge Klaipėdos universitetas įvertintas geriausiai Lietuvoje

(1)

Naujausiuose „Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2024“ reitinguose Klaipėdos universitetas (KU) įvertintas aukščiausiai iš visų Lietuvos universitetų.

„THE Impact Rankings“ reitinguose universitetai vertinami pagal Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus (SDG). Pirmą kartą akademinei bendruomenei 2019 m. pristatytuose reitinguose yra atsižvelgiama į institucijų poveikį visuomenei ir indėlį sprendžiant aktualiausius pasaulio iššūkius, susijusius su aplinkos tvarumu, socialine įtrauktimi, ekonomikos augimu ir partnerystėmis.

Šiais metais reitinguoti net 2152 universitetai iš 125 šalių. KU skirta 64,5-69,8 balų. Su kitomis pasaulio aukštosiomis mokyklomis universitetas dalinasi 601-800 vietas.

KU daugiausia balų surinko vertinant šias kategorijas: „Kokybiškas išsilavinimas“ (75,9 balų), „Partnerystės įgyvendinant tikslus“ (59,9-67,4 balų), „Lyčių lygybė“ (48,2-55,2 balų) ir „Nelygybės mažinimas“ (47,2-56,4 balų).

Įspūdinga vieta KU tenka ketvirtoje SDG kategorijoje „Kokybiškas išsilavinimas“ – iš daugiau nei 2 tūkstančių vertintų universitetų, KU atsidūrė 79 reitingo vietoje. O kategorijoje „Gyvybė vandenyse“ KU dalinasi aukštas 201-300 vietas.

KU jau ilgą laiką nuosekliai dirba, sprendžiant tvarumo iššūkius. O nuo 2019 m. universitetas prisijungė prie EU-CONEXUS (Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai) aljanso, kuriame kartu su kitais 8 universitetais partneriais kuria tvarius sprendimus pakrančių miestams ir regionams.

Su Klaipėdos universiteto vertinimais plačiau susipažinti galima čia: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/klaipeda-university

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder