Konsultacinės poliklinikos vyr. gydytoja Diana Vaitkevičiūtė pasakojo, kad galimybė įrengti tokį kambarį atsirado pernai birželį, kai Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos poskyris persikėlė į kitas patalpas.
„Kai poskyris dirbo atskirai nuo mūsų, ten nebuvo patalpų ir galimybės jį įrengti.
Po persikėlimo mes planavome turėti tokį kambarį, bet, kaip ir visada, susidūrėme su lėšų trūkumu, su įrengimu. Turbūt prieš pusmetį pradėjome bendrauti su organizacija “Lietuvos vaikų viltis„, kurios dėka ši svajonė įgavo fizinį kūną“, - sakė gydytoja.
„Lietuvos vaikų viltis“ kambario įrengimui skyrė 19,4 tūkst. eurų.
D. Vaitkevičiūtės teigimu, kambariui įrengti reikėjo specialių patalpų.
„Mums reikėjo poliklinikoje išrinkti tinkamą patalpą, kad joje būtų tinkama šviesa bei kiekvienas įrenginys turėtų jam skirtą vietą.
Patalpoje turėjo būti tamsu, kad matytųsi burbulai ir apšvietimas papildomai nedirgintų vaikų. Vaikai, ypač tie, kurie turi autizmo spektro sutrikimą, netoleruoja nei ryškios šviesos, nei didelio garso.
Kiekvienas vaikas individualiai turi sritį, kuri jam yra sudėtingesnė. O sensorinio kambario aplinka padeda prie kiekvieno tokio vaiko prisitaikyti: jie čia nusiramina, kad po to bendradarbiautų su mūsų specialistais, galėtų priimti informaciją“, - sakė Diana Vaitkevičiūtė.
Organizacijos „Lietuvos vaikų viltis“ vadovė Rasa Šilkaitis teigė, jog, siekiant išsiaiškinti, kokia pagalba šiuo metu yra aktualiausia raidos sutrikimą turintiems pacientams, asmeniškai bendravo su ligoninės vyriausiuoju gydytoju Virginijumi Žalimu.
Sensorinės integracijos terapija itin svarbi vaikams, turintiems raidos ir elgesio sutrikimų.
Terapinės veiklos apima vestibiulinės, propriocepcinės, klausos, regos, taktilinės sistemos stimuliavimą, normalizuoja vaiko pojūčius per žaidimą.
Vienu metu sensoriniame kambaryje gali lankytis vienas vaikas su specialisto priežiūra ir vieno iš tėvų palyda.
D. Vaitkevičiūtė teigė, kad kiekvieno vaiko lavinimas - labai individualus.
Rašyti komentarą