Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazija pasirašė sutartį su UAB „SBA Home“

(1)

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazija 2021 metų rudenį tapo universiteto gimnazija. Mokymo įstaigoje jau sėkmingai plėtojama partnerystė su Klaipėdos universitetu, taikomas ir plėtojamas STEAM (gamtos mokslų, inžinerijos, matematikos, technologijų ir menų mokslai) ugdymas.

Gimnazija neapsiriboja vien tik bendruoju ugdymu ir universitetu, todėl ieškodama naujų galimybių įgyvendinti STEAM ugdymą Klaipėdos regione, mokykla užmezgė glaudžius santykius su UAB „SBA Home“.

2022 metų vasario 4 dieną buvo pasirašyta dvišalė bendradarbiavimo sutartis tarp įstaigų. Sutartį pasirašė UAB „SBA Home“ generalinė direktorė Raimonda Kižienė ir gimnazijos direktorė Rita Podoliankienė.

Šia sutartimi abi įstaigos įsipareigoja įtraukti mokinius į patyriminį ugdymą, kurio metu gimnazijos mokiniai bus įtraukti į organizuojamas bendrovės ekskursijas ir supažindinami su baldų gamybos technologija.

Gimnazistai galės suprasti ir tiesiogiai pamatyti, kaip iš projektinių brėžinių, numatant produkcijos sąnaudas, yra gaminami patvarūs, ekologiški ir šiuolaikiniam gyvenimo būdui pritaikyti baldai.

Mokiniai taip pat galės rašyti praktinius-tiriamuosius darbus, patys išbandyti baldų gamybos praktiką. Tokiu būdu bandoma mokinius supažindinti ne tik su bendrovės veikla, bet ir sudominti inžineriniais mokslais, skatina domėtis ekologišku ir tvariu gyvenimo būdu, vystomu Klaipėdoje ir jos regione.

Tiek gimnazijos, tiek bendrovės atstovai, pasirašydami sutartį, sutarė, kad toks bendradarbiavimas yra svarbus Klaipėdai, užtikrinant jaunuomenę pasilikti savo mieste ir kurti bendrą tvarią ateitį.

Už tolimesnę abiejų įstaigų bendradarbiavimą ir planavimą bus atsakingi UAB „SBA Home“ projektų vadovė Virginija Pūraitė ir Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Nikolaj Petunov.

Pirmajame bendradarbiavimo etape bus kuriamas mokinių įtraukimo į gamybos proceso pažinimo veiklos modelis.

„Manau, kad mūsų gimnazijos bendradarbiavimas su bendrove suteiks ne tik galimybę mokiniams pasirinkti patinkančią profesinę veiklą, įsitvirtinti Klaipėdoje, o įmonei pritraukti potencialių darbuotojų, bet suteiks Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijai išskirtinumo ir patrauklumo kaip šiuolaikinei integraliai ugdymo įstaigai,“ – sako direktorė Rita Podoliankienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder