Klimatologas: „Birželio mėnuo numatomas vėsesnis nei įprastai“ (1)

Pasak klimatologo Donato Valiuko, apie artėjančios vasaros orus kalbėti dar šiek tiek per anksti, tačiau pagal preliminarias prognozes, birželis numatomas šiek tiek vėsesnis nei įprastai. O gegužės mėnuo šiemet išsiskyrė didesniu kritulių kiekiu.

Gegužės 27-os dieną daug kur numatomi trumpi lietūs, vietomis perkūnija. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, 7–12 m/s. Temperatūra 14–19 laipsnių šilumos.

Gegužės 28-os naktį vietomis, dieną daug kur trumpai palis. Naktį vietomis bus rūkas, dieną kai kur galima perkūnija. Vėjas naktį pietų, silpnas, dieną pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, 7–12 m/s. Temperatūra naktį 4–9, dieną 14–19, pajūryje numatoma apie 12 laipsnių šilumos.

Gegužę iškrito daug kritulių

„Daug kritulių sulaukėme rytinėje, pietrytinėje šalies dalyje, vakarinėje ir šiaurės vakarinėje jų nebuvo tiek daug. Vidutinis kritulių kiekis Lietuvoje antrąjį gegužės dešimtadienį buvo artimas daugiametėms normoms. Kai kuriose Lietuvos dalyse kritulių iškrito daugiau nei įprastai, tai turbūt apsunkina ir žemės darbų pradžią, o kitur blogos situacijos nėra“, - komentavo D. Valiukas.

Klimatologo vertinimu, situacija su kritulių kiekiu nėra itin bloga, pasak jo, būtų daug blogiau, jei užkluptų sausra.

„Sudėtingesnė situacija būtų, ką mes turėjome 2019 metais, kai buvo sausra ir kritulių smarkiai trūko, bet šiais metais sausros tikrai nefiksuojame. Žinoma, dabar dėl vėlyvo pavasario užsitęsė ir sėjos darbai, augalų augimas, vegetacija šiek tiek vėluojanti, bet tas poveikis, kiek jis didelis bus pasijus šiek tiek vėliau. O vasara dar neprasidėjo ir tikimės, kad greitai įsibėgės“, - sakė D. Valiukas.

Pasiteiravus apie numatomus artėjančios vasaros orus, klimatologas tikino, jog prognozuoti dar anksti, tačiau birželio mėnuo pagal preliminarias prognozes, tikėtina, jog bus vėsesnis, nei įprastai.

„Turime birželio mėnesio preliminarias prognozes, tai pagal jas birželis numatomas pusę laipsnio vėsesnis, nei pas mus būna įprastai. Įprastinė birželio temperatūra yra 15,9 laipsnių šilumos, tai jis numatomas vėsesnis, o pagal kritulių kiekį labai artimas įprastinėms normoms – 66 mm“, - tikino D. Valiukas.

 

 

Raktažodžiai
galetu buti siltesnis o kam to salcio
LINKSMUTIS, 2021-05-27 14:44
Sidebar placeholder