Vilija Blinkevičiūtė

Kodėl Merkinės globos namai atsisakė susitikti su Vilija Blinkevičiūte?

(4)

Varėnos rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga Merkinės globos namai kovo 12-ąją atsisakė susitikti su tą dieną Varėnos rajone besilankančia europarlamentare, socialdemokratų partijos pirmininke Vilija Blinkevičiūte.

Atsisakymo motyvas - sirguliuojantys globotiniai, galintys užsikrėsti ar patys užkrėsti globos namų lankytojus.

Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra antradienį patvirtino, kad V.Blinkevičiūtė kartu su Varėnos savivaldybės tarybos nariu, buvusiu rajono meru bei vicemeru, socialdemokratu Vidu Vasiliausku tikrai ketino susitikti su Merkinės globos namų personalu bei globotiniais.

„Žinau tik tiek, kad V.Blinkevičiūtė per savo padėjėją iš anksto pranešė apie vizitą į Globos namus. O dėl ko jai buvo atsakyta, nežinau, - dėstė G.Tebėra.

- Aš stengiuosi laikytis neutraliai, esu vykdomoji valdžia ir stengiuosi į politiką nesikišti. Kitose Merkinės vietose V.Blinkevičiūtė kovo 12-ąją nesilankė.

V.Blinkevičiūtę Varėnoje lydėjęs socialdemokratas V.Mikalauskas sakė, kad jam, Varėnos rajono savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto nariui labai keista, kad V.Blinkevičiūtė buvo nepriimta Merkinės globos namuose.

Anot V.Mikalausko, Sveikatos komitetui nebuvo pranešta, kad Merkinės globos namų globotiniai tiek pasiligojo, jog negali susitikti su europarlamentare.

Be to, europarlamentarė juk galėjo bent susitikti su globos namų personalu.

V.Mikalausko teigimu, V.Blinkevičiūtė, nepriimta Merkinės globos namuose, galėjo pajusti ir asmeninę širdgėlą, nes yra prisidėjusi, kad globos namai gautų tikslinę investiciją.

Todėl, anot V.Mikalausko, europarlamentarei, lankiusiai šiuos globos namus tik jų atidarymo metu, buvo įdomu pamatyti, kaip šie namai funkcionuoja dabar.

V.Blinkevičiūtė prieš kovo 12-osios vizitą į Varėną jau buvo informuota, kad Merkinės globos namuose nėra šiuo metu laukiama.

Tad, anot V.Mikalausko, LSDP lyderė tik apie tris-keturias valandas pavaikščiojo po Varėną ir labai korektiškai paagitavo varėniškius antrajame merų rinkimų ture, kuris įvyks kovo 19-ąją balsuoti už socdemų kandidatą Povilą Saulevičių, pirmajame ture surinkusį 22,58 proc. balsų.

Šis politikas antrajame ture rungsis su ilgamečiu Varėnos rajono meru Algiu Kašėta (39,09 proc.), atstovaujantį komitetą „Draugystė su jumis".

Gal Merkinės globos namų direktorė Rasa Žukauskienė tik todėl atsisakė priimti socdemę V.Blinkevičiūtę, kad ji nepaagituotų globotinių ?

Tiesa, Merkinės globos namų interneto svetainėje skelbiama, kad draudžiama lankyti globotinius nuo kovo 6 d. iki 12 d.

O kovo 13-ąją, tai yra, po dienos, kai į globos namus nebuvo įleista V.Blinkevičiūtė, draudimas lankyti globotinius pratęstas iki kovo 19 d. Būtent tada, kai vyks mero rinkimų antrasis turas!

Negi vos pasibaigus politinėms rinkimų batalijoms, iš karto pasveiks visi Merkinės globos namų globotiniai?

O kaip jie galės atlikti savo pilietinę balsavimo pareigą? Ar nekils pavojaus, kad nuo lyg tyčia pasiligojusių globos namų balsuotojų slogomis užsikrės ir rinkimų komisijos nariai, atvežę rinkimų urną?

Komentuoja Merkinės globos namų direktorė Rasa ŽUKAUSKIENĖ:

Aš pasakysiu, jog tikrai nebuvo taip, kad tik V.Blinkevičiūtės neįleistume. Kai jos padėjėjas mums paskambino, pasiūliau kada nors vėliau susitikti, nes dauguma globotinių dabar serga.

Gripas, kvėpavimo takų infekcijos.

O kai ateina pavasaris, mūsų globotiniai sustiprėja ir juos galima lankyti Turime globos namuose 49 vietas, o pas mus šiuo metu gyvena 47 gyventojai.

Skambino iš V.Blinkevičiūtės biuro, prašėsi praėjusiam sekmadieniui, o mes jau buvome priėmę sprendimą, kad svečių nepriimame.

Kad jie mūsų globotinių neužkrėstų ar patys neužsikrėstų.

O ar gali lankyti giminės?

Globotinių giminės yra supratingi, jie suprato mūsų sprendimą. Žinokite, mūsų sprendime tikrai nėra jokios politikos, tikrai čia ne vieta politikuoti.

O balsavimui karantinas nepaskelbtas. Rinkimų komisijos nariai atneš urną dėvėdami kaukes.

Juk žmonės savo pilietinę pareigą net ligoninėse atlieka.

respublika.lt

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder