PASIRINKO. Ligita Girskienė ir Remigijus Žemaitaitis pasirinko, ką palaikys Klaipėdos mero rinkimų antrajame ture. Redakcijos archyvo nuotr.

„Laisvė ir teisingumas“, „valstiečiai“ reiškia paramą Arvydui Vaitkui Klaipėdoje

(23)

Geriausiai savivaldos rinkimuose Klaipėdos mieste pasirodžiusios partijos reiškia paramą Arvydui Vaitkui antrajame mero rinkimų ture.

„Manau, kad Klaipėda bus dar vienas didmiestis, kuris pasiųs konservatorius į užribį ir išsirinks žmogų, kuris nėra susijęs su dabartine valdančiąja dauguma, nėra susijęs su tuo, kokie vyksta Lietuvoje procesai. Manau, kad Klaipėda turės meru A. Vaitkų“, - BNS antradienį sakė „Laisvės ir teisingumo“ kandidatas į merus Klaipėdoje Remigijus Žemaitaitis, prieš pusantros savaitės vykusiame pirmajame ture likęs trečias.

Su A. Vaitkumi antrajame ture varžosi konservatorius Audrius Petrošius.

„Laisvės ir teisingumo“ Klaipėdos skyrius paremti A. Vaitkų nusprendė pirmadienį. R. Žemaitaitis uostamiesčio mero rinkimuose gavo 20,04 proc. rinkėjų balsų.

A. Vaitkų taip pat parėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Partijos kandidatė mero rinkimuose Ligita Girskienė pirmajame ture surinko 10,93 proc. balsų ir liko ketvirta.

„Mes remsime Arvydą Vaitkų, jų komanda mums daugiau žinoma yra, mes su konservatoriais nelabai turime bendrų taškų“, - BNS sakė L. Girskienė.

R. Žemaitaičio teigimu, į antrąjį turą su komitetu patekęs A. Vaitkus ir konservatorius Audrius Petrošius „nė vienas nėra saldainis“, bet, atmetant už ir prieš, A. Vaitkus, jo nuomone, „solidžiai atrodo ir turintis patirtį žmogus“.

Pasak politiko, buvusiam Klaipėdos uosto vadovui A. Vaitkui politinė sankloda miesto Taryboje neleistų „tarnauti“ uostui.

„Apie A. Vaitkų galime sakyti, kad uosto žmonės, galime kalbėti, kad turtingi žmonės, bet kokiu atveju darbo vietas jie irgi kuria, uostui jis negalės tarnauti, nes pati koalicija neleis“, - sakė R. Žemaitaitis.

A. Vaitkus pirmajame ture surinko 23,56 proc. balsų, A. Petrošius - 20,45 proc. balsų.

A. Vaitkaus komitetas „Ištikimi Klaipėdai“ per savivaldos rinkimus iškovojo aštuonias vietas Savivaldybės taryboje.

Konservatoriai bei „Laisvė ir teisingumas“ gavo po septynias vietas, „valstiečiai“ ir dar dvi partijos - po tris.

L. Girskienė BNS patvirtino, jog „valstiečiai“ ketina dirbti su A. Vaitkumi Tarybos valdančiojoje koalicijoje.

„Esame pasiruošę dirbti valdančiojoje daugumoje“, - sakė ji.

R. Žemaitaitis teigė, kad „Laisvė ir teisingumas“ kol kas neapsisprendė dėl buvimo koalicijoje su kuria nors politine jėga.

„Kol kas ne. Manau, kad svarbiausia, kas laimės, meras, tas ir formuos valdančiąją daugumą“, - sakė R. Žemaitaitis.

Anot jo, koalicija Klaipėdoje gali būti gana marga ir gana didelė.

Antradienį prasidėjo išankstinis balsavimas renkant merus antrajame ture 34-iose savivaldybėse. Per pirmąjį turą merai buvo išrinkti 26-iose savivaldybėse. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder