Nidos švyturys

Leisis į žygį dviračiais Baltijos švyturių keliu

Šį šeštadienį 11-os aktyvaus laisvalaikio entuziastų komanda „Vinetu Lituano“ leidžiasi į savaitės žygį dviračiais Talinas–Nida, kurio metu aplankys dvylika švyturių Estijoje, Latvijoje bei Lietuvoje.

Kitą savaitgalį, rugpjūčio 19-21 d., dviratininkų laukia sutiktuvės Nidos švyturio prieigose ant Urbo kalno, o visų norinčiųjų palaikyti entuziastus ir pažinti marinistinį paveldą – Švyturių savaitgalio šventinė programa, skelbia Thomo Manno kultūros centras.

„Rugpjūtį įvairiuose kraštuose minimas švyturių mėnuo. Įgyvendindami savo misiją saugoti ir puoselėti Nidos švyturio paveldą, siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į šį unikalų objektą bei jūrinę kultūrą. Džiaugiamės, kad tema rūpi ne tik mums – vienu svarbiausių šventinio savaitgalio akcentų taps susitikimas su „Vinetu Lituano“ komanda, pažinčiai su Baltijos pajūrio švyturiais paskirsiančia visą savaitę. Linkime entuziastams kuo geriausių įspūdžių ir tikimės, kad šis pavyzdys įkvėps ir daugiau keliautojų“, – sakė Neringos muziejų direktorė dr. Lina Motuzienė.

Pernai baidarių žygį upėmis bei „6 pilių kelionę“ iš Vilniaus į Nidą surengusi „Vinetu Lituano“ komanda šįkart sumanė plėsti maršrutų geografiją. Šįkart kelias drieksis nuo Talino švyturio, aplankant Ainažių, Buluciemio, Ragaciemio, Ventspilio, Užavos, Akmenragos, Liepojos švyturius Latvijoje bei Šventosios, Klaipėdos ir Juodkrantės Lietuvoje. Rugpjūčio 19-osios vakarą komandos laukiama atvykstant į galutinę maršruto stotelę prie Nidos švyturio.

Šventinį savaitgalį švyturio lankytojų lauks edukacinės programos, ekskursija su Klaipėdos universiteto istorike doc. dr. Nijole Strakauskaite, radijo mėgėjams skirtas užsiėmimas su Vilniaus TECH dėstytoju Tomu Jačioniu bei galimybė iš paukščio skrydžio pasigrožėti vakarine Neringos panorama – apsilankyti švyturyje bus galima iki pat 22 val., praneša šventės organizatoriai.

Saulėlydį ir jaukius švyturio spindulius kaip foną muzikiniam pasirodymui rugpjūčio 20-ąją pasitelks kūrybingasis Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas violončelininkas Mindaugas Bačkus bei jo suburti muzikantai.

2020 m. duris lankytojams atvėręs Nidos švyturys – apie 30 m aukščio marinistinės kultūros paminklas ant Urbo kalno, vienos pirmųjų vietos gyventojų apželdintų kopų. XIX a. pabaigoje ėmusis šių darbų, pradėtos ir švyturio statybos. Dabartinis švyturys yra pirmtako „palikuonis“, iškilęs pokariu. Šiuo vasaros sezonu švyturys lankytojams atviras kasdien 12–19 val.

Švyturių savaitgalį organizuoja Neringos muziejai ir Thomo Manno kultūros centras.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder