Lengvėja patekimo į pasienio su Rusija ruožą tvarka, atskirų leidimų nebereikės

Vykstant į pasienio su Rusija ruožą atskirų leidimų nebereikės, šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) 

Anot tarnybos, jei asmuo atvyks į Neringos, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių ir Vilkaviškio savivaldybių teritorijas, esančias pasienio ruože, išskyrus pasienio vandenis, esančius šiose teritorijose, VSAT leidimu patekti į jį rūpintis nebereikia. Tai reiškia, kad leidimas patekti į šį pasienio ruožą laikomas išduotu. Tokia tvarka įsigaliojo nuo šio šeštadienio. 

Tokio leidimo nereikia ir vykstant į Šalčininkų miesto teritoriją, dalis kurios patenka į pasienio ruožą.

Kaip skelbia VSAT, tvarka norint patekti į pasienio vandenis nesikeičia.

Pasienio ruožas yra iki penkių kilometrų pločio juosta į Lietuvos teritorijos gilumą nuo valstybės sienos, einančios sausuma, pasienio vandenimis. 

Anot VSAT, prieš daugiau kaip dvi savaites Lietuvoje pasibaigus galioti nepaprastajai padėčiai, šalyje ir toliau liko galioti valstybės lygio ekstremalioji situacija dėl masinio užsieniečių antplūdžio.

Tarp neseniai Seimo priimtų Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo naujų nuostatų buvo ir reglamentuojanti patekimą į pasienio ruožą esant tokiai paskelbtai ekstremaliajai situacijai dėl neteisėtos migracijos. Tai aktualu nedidelei daliai asmenų, nes pasienio ruožo gyventojams ir daugeliui kitų kategorijų tvarka patekti į pasienio ruožą nesikeitė.

Buvo įtvirtinta nuostata, kad asmenys tokios ekstremaliosios situacijos dėl masinio užsieniečių antplūdžio metu į pasienio ruožą gali patekti turėdami VSAT išduotą leidimą. 

Prieš kiek daugiau kaip dvi savaites įsigaliojusioje tvarkoje buvo nustatytos asmenų kategorijos, kurioms netaikomas reikalavimas turėti VSAT leidimą patekti į pasienio ruožą. Nuo šeštadienio šį sąrašą papildė ir dar viena kategorija – leidimo patekti į pasienio ruožą nebereikia vykstant į minėtas savivaldybes. 

VSAT taip pat atkreipia dėmesį, kad be leidimo į pasienio ruožą gali vykti asmenys, turintys leidimus patekti į Valstybės sienos apsaugos zoną, pasienio vandenis ir pasienio juostą.

Pasieniečiai taip pat primena, kad reikalavimas turėti VSAT išduotą leidimą netaikomas asmenims, kurie gyvena pasienio ruože ar yra nekilnojamojo turto šioje teritorijoje savininkais, dirbantiems ar besimokantiems pasienio ruože bei kitiems, įrašytiems į išimčių sąrašą. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder