A. Bilotaitė įtaria politinę korupciją Klaipėdos uosto vadovo konkurse

A. Bilotaitė: skandalinga, kad antivalstybinėje veikloje dalyvavo ir Seimo nariai

(3)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė skandalingu vadina Seimo narių dalyvavimą naktį iš antradienio į trečiadienį vykusiose riaušėse prie Seimo ir teigia, kad jie turės už tai būti įvertinti.

„Aš manau, kad yra skandalinga, kad šioje antivalstybinėje veikloje aktyviai įsitraukia ir dalis tam tikrų Seimo narių – tą mes vakar matėme, veidai buvo matomi vakar ir aš manau, kad turės būti atitinkamas įvertinimas.

Aš nesiimsiu to vertinti“, – opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos posėdyje trečiadienį kalbėjo ministrė.

Vėliau ji pridūrė, kad politikai „situaciją kaitino ir aštrino, ir tai buvo akivaizdžiai matoma“.

A. Bilotaitė teigė, jog šiuos veiksmus įvertins „atitinkamos institucijos“ ir parlamentarai turės prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.

„Jie veikė prieš valstybę, prieš tautos, kuri juos išrinko, interesus“, – vėliau per spaudos konferenciją sakė ministrė.

Paklausta, ar nesvarsto trauktis iš pareigų, ji teigė turinti premjerės Ingridos Šimonytės palaikymą.

„Manau, kad mano darbą pirmiausia vertins visuomenė ir premjerė. Čia yra premjerės sprendimas ir šiuo metu aš turiu pasitikėjimą ir palaikymą iš premjerės. Manau, kad mes dirbame tikrai sudėtingomis sąlygomis, turime aiškų planą, situacija yra sudėtinga, bet mes einame į priekį“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Per spaudos konferenciją Vidaus reikalų ministerijoje ji teigė, kad dalis piliečių buvo suklaidinti, nors norėjo tiesiog išreikšti savo teisėtą pilietinę poziciją.

„Tai, kas įvyko vakar vakare – smurto veiksmai prieš policijos pareigūnus, prieš valstybės turtą, rodo, kad šio renginio tikslai buvo visai kiti, ir už tai, kas įvyko, yra atsakingi riaušių organizatoriai ir dalyviai“, – kalbėjo ji.

A. Bilotaitė pakartojo mananti, jog šių riaušių sutapimas su neramumais Rūdninkų poligone yra ne atsitiktinumas, o „gerai suplanuota ir koordinuota akcija prieš mūsų valstybę“ ir hibridinio karo dalis.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė vėliau sakė, kad vertinamas bus visų dalyvių elgesys, taip pat ir Seimo narių.

Ji teigė, kad galimas riaušių prie Seimo ir Rūdninkų poligone ryšys bus vertinamas ikiteisminio tyrimo metu.

Tuo metu Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius teigė, kad tarnyba tuos pačius žmones fiksavo tiek anksčiau keliančius neramumus Rūdninkų poligone, tiek antradienį prie Seimo, todėl mato pagrindo įvykius sieti.

„Vien tai, kad mūsų, vadinkime, žvalgyba užfiksavo tuos pačius veidus tiek liepos 26 dieną Rūdninkų blokavime ir prie Seimo, tai galiu teigti, kad taip“, – paklaustas, ar sieja antradienį vienu metu vykusias riaušes, sakė jis.

„Tai nebuvo vien vietiniai gyventojai, tai tikrai buvo iš kitur suvažiavę žmonės, ir veidai tie patys, ką vakar matėme prie Seimo“, – apie protestą, poligone kilusį pranešus, jog ten bus apgyvendinami migrantai, kalbėjo tarnybos vadas.

Pasak R. Pociaus, tai, kad ir antradienį veiksmai tiek Vilniuje, tiek Rūdninkuose prasidėjo tuo pačiu metu „yra lakmusas pradėti suprasti, kad tai yra sistemiškai organizuota“.

„Nelegalūs migrantai stovyklavietėse pilną kontaktą turi su Lietuvos piliečiais ir ne tik su Lietuvos piliečiais ir su kitų užsienio valstybių piliečiais, tai nėra naujiena, kad jie keičiasi informacija. Mobilusis telefonas šiais laikais viską gali“, – kalbėjo jis.

Apie 5 tūkst. žmonių antradienį buvo susirinkę į sankcionuotą mitingą prie Seimo Vilniuje protestuoti prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. Įvykio metu nukentėjo 15 pareigūnų.

Dėl riaušių pradėtas ikiteisminis tyrimas, sulaikyti 26 žmonės

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder