A. Mazuronis: visuomenės psichologinė būklė yra kritinė, Vyriausybei reikia naujų sprendimų

Opozicinės Darbo frakcijos narys Andrius Mazuronis teigia, kad visuomenė nebepakelia taikomų karantino ribojimų, todėl ragina Vyriausybę imtis priemonių, kurios gerintų visuomenės psichologinę būklę.

„Vyriausybė ir Sveikatos apsaugos ministerija, matydamos tą realybę, turi kažkaip adaptuotis prie jos, reikia imtis žingsnių grįžtant vienokia ar kitokia forma į normalų gyvenimą. Viskas, – psichologiškai visuomenė nebeatlaiko”, – „Žinių” radijui sakė opozicinių „darbiečių“ narys A. Mazuronis.

Pasak politiko, sprendimų priėmėjai turėtų įvertinti visuomenės psichologinę būseną, kuri verčia imtis naujų priemonių siekiant motyvuoti žmones saugotis viruso. 

„Psichologinė visuomenės sveikata yra kritinė, visiems pasidarė vienodai“, – argumentavo A. Mazuronis.

„Akivaizdu, kad mes dar ilgą laiką su tuo virusu turėsime gyventi, tai, man atrodo, kad mes tą laiką, kuris buvo skirtas ribojimams, vis tik iššvaistėme nesimokydami iš pamokų. Visgi reikia gyventi su tuo virusu”, – atviravo A. Mazuronis.

Kaip galimą išeitį, A. Mazuronis matytų ribojimų atlaisvinimą tiems, kas jau turi susiformavusį imunitetą.

„Jūs pažiūrėkite, kokia procentinė dalis visuomenės jau yra persirgę ar jau yra vakcinuoti ir turi vienokiu ar kitokiu būdu įgytą imunitetą. Tokių tikrai nemaža dalis visuomenės. Vien paskiepytų yra 10 procentų, dar daugiau persirgusių. Kodėl tiems žmonėms negalima padaryti tarp savivaldybių keliavimų, renginius atidaryti, leisti į teatrus nueiti. Tai būtų ne tiek ekonominis poveikis, kiek psichologinis“, – akcentavo opozicijos narys.

„Mes turime išmokyti su tuo virusu gyventi, o tų pamokų mes nesimokome, ir man labai gaila”, – sakė politikas.

Komentuodamas praėjusią savaitę įvykusius M.A.M.A apdovanojimus, kurie sukėlė daug pasipiktinimo dėl galimai pažeistų karantino ribojimų, politiko vertinimu, yra suprantama, kad žmonės ieško būdų grįžti į normalų gyvenimą.

„Aš suprantu tuos organizatorius ir tuos žmones, kurie ten dalyvavo, na, iš tiesų, jeigu buvo imtasi saugumo priemonių, jeigu buvo testuojama, gal ne visi sprendimai teisingiausi, buvo padaryta ir klaidų, tačiau mes turime ieškoti būdų, kaip grįžti į tą gyvenimą”, – vertino A. Mazuronis.

Andrius Mazuronis. Eltos nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder