Agnė Bilotaitė

Agnė Bilotaitė pasienyje aptars kontrabandos ir korupcijos užkardymą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį lankysis Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardoje.

Su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Muitinės departamento vadovais, Varėnos pasienio rinktinės ir užkardų vadais, VSAT Kriminalinių tyrimų ir Imuniteto valdybų atstovais ministrė aptars priemones kontrabandos užkardymui.

Bus aptariamos antikorupcinės priemonės, padėsiančios užtikrinti pasienio tarnybos skaidrumą. Taip pat bus aptarti valstybės sienos apsaugos stiprinimo ir pareigūnų aprūpinimo klausimai.

Pasak A. Bilotaitės, neramina pačių pareigūnų įsitraukimas į rūkalų kontrabandos schemas. 

„Atsakydami į Baltarusijos režimo hibridinę ataką sustiprinome valstybės sienos saugumą. Visame pasienio ruože statomas fizinis barjeras ir diegiamos modernios sienos stebėjimo sistemos padėjo ne tik sustabdyti daugiau nei 10 tūkst. neteisėtų migrantų, bet ir sulaikyti daugiau cigarečių kontrabandos. Tačiau neramina pačių pareigūnų įsitraukimas į schemas – to užkardymui skirsime ypatingą dėmesį“, – tvirtina ministrė.

VSAT duomenimis, stebimas ženkliai intensyvesnis cigarečių gabenimas per žalią sieną: pernai per penkis mėnesius nustatyti 76, o šiemet – jau 128 rūkalų kontrabandos atvejai.

Keičiasi ir gabenimo būdai – dažnėja dronų naudojimas kontrabandos gabenimui. Per penkis šių metų mėnesius nustatyta 18 tokių atvejų, pernai per visus metus – 17.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder