kazino

Analitikos bendrovė: trečdalis vartojimo kreditų gavėjų lošia

(2)

33 proc. vartojimo kredito gavėjų bent vieną kartą per mėnesį lošia azartinius žaidimus, o 14 proc. jų jau turi reikalų su antstoliais ar skolų išieškotojais, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ atlikta vartojimo kreditų gavėjų nuasmenintų banko pavedimų išrašų analizė.

Analizės duomenimis, 80 proc. lošiančių žmonių vidutiniškai įvykdo iki 30 banko pavedimų lošimų bendrovėms per mėnesį, 40 proc. lošėjų azartiniams žaidimams išleidžia daugiau nei 500 eurų per mėnesį, o 25 proc. neturi pajamų iš darbo santykių.

„Trys iš keturių lošiančių asmenų jau turi finansinių įsipareigojimų, o likusieji buvo užpildę paraišką paskolai gauti. Lošiančius asmenis vertiname kaip aukštos rizikos, nes matome tendenciją, kad jie susiduria su sunkumais grąžindami paskolas“, – situaciją komentuoja „Scorify“ duomenų mokslininkas Robertas Tarasevič

20 proc. lošėjų azartinių žaidimų bendrovėms pinigus perveda daugiau nei 30 kartų per mėnesį, o net 39 proc. gyventojų pralošia 2 ir daugiau kartų didesnes sumas nei gauna pajamų iš darbo santykių.

Vidutinės gyventojų lošimų išlaidos per mėnesį siekia 600 Eur, tačiau mediana – 84 Eur, o ženklus skirtumas tarp vidutinės pralošiamos sumos ir medianos išryškina dalies asmenų pralošiamas dideles sumas.

„Kreditoriai turėtų įdėmiau pasižiūrėti į kredito gavėjų situaciją – matome, kad gyventojai ne tik pralošia daugiau nei uždirba, bet taip pat azartiniams lošimams išleidžia pasiskolintas lėšas. Duomenys rodo ir nemažai privačių pavedimų, tad skolinamasi ir iš privačių asmenų, o taip pat, tikėtina, azartiniuose lošimuose dalyvauja ir nemaža dalis nelegalių pajamų“, – sako R. Tarasevič.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder