Antradienį sulaikytas 171 migrantas – daugiausiai per parą šiemet (3)

Per parą sulaikytas 171 migrantas, neteisėtai kirtęs Lietuvos-Baltarusijos sieną, trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Tai yra didžiausias sulaikytų neteisėtų migrantų skaičius per parą šiemet, tokių užsieniečių skaičius jau perkopė 3 tūkstančius.

Iki tol daugiausiai migrantų buvo įkliuvę Druskininkų savivaldybės ribose, bet po antradienio sulaikymų tokia vieta tapo Šalčininkų rajonas. Iš 171 antradienį sulaikyto migranto visi prisistatė Irako piliečiais arba turėjo šios šalies dokumentus.

Sulaikytiems užsieniečiams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. 

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš antradienio į trečiadienį bandė patekti 3 027 neteisėti migrantai. Vien liepą pasieniečiai sulaikė 2 366 migrantus, birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1 910.

Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 83 Rusijos, 81 Irano, 78 Gvinėjos, po 77 Afganistano ir Sirijos bei kitų šalių piliečiai. 

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Šalčininkų rajone – 678. Druskininkų savivaldybės ribose įkliuvo 655 neteisėtai iš Baltarusijos patekę užsieniečiai, Varėnos – 602, Ignalinos – 437, Švenčionių – 302, Lazdijų – 176.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes. 

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su reikšmingai išaugusia neteisėta migracija, dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Archyvų nuotr.

Raktažodžiai
Landsbergiukas asmeniškai nuvykęs pasikvietė, gal krikščionimis (konservais) taps
OPOZICIJA, 2021-07-29 13:53
DĖL TVOROS PASIENYJE SU BALTARUSIJA PAGALIAU YRA APČIUOPIAMO KONKRETUMO. JEIGU LRV NEPASINAUDOS VERSLININKO A. AVULIO SIŪLYMU, TAI SAKYSIU, KAD NE TIK PASIENIEČIAI NEĮGALŪS VYKDYTI TIESIOGINES FUNKCIJAS, BET SILPNĖJANČIŲJŲ POZICIJAS SPARČIAIS TEMPAIS UŽIMA IR LRV. BEJE TIE, KURIE REIŠKIASI, JOG SIENOS PASTATYMAS NIEKO NEIŠSPRĘS, YRA ŽIAURIAI KLYSTANTYS IR TURINTYS TIK ASMENINIŲ SUMETIMŲ. KAS GALĖTŲ PANEIGTI, JOG KAI KAM KIAURA SIENA BUVO IR YRA TIK Į NAUDĄ DĖL CIGAREČIŲ IR DAR KAI KO NEAPSUNKINANČIO GABENIMO. BET VALSTYBĖS SAUGUMO PRASME SIENA TURI BŪTI NEATIDĖLIOJANT STATOMA IR DĖL TO LRV TURI PRIIMTI SPRENDIMĄ SKIRTI LĖŠŲ SIENOS (TVOROS) STATYTOJAMS. PREZIDENTUI AČIŪ UŽ IDĖJĄ, O A. AVULIUI UŽ KETINIMUS PADĖTI PASTATYTI PASIENYJE TVORĄ.
Svečias, 2021-07-28 16:07
prezidente ko terliojies , uzdaryk siena gelezine uzdanga taip ,kaip padare vengrai ir zmones eis uz atlyginima siena saugot.
zzz, 2021-07-28 15:44
Sidebar placeholder