Anušauskas su NATO kolegomis aptars pasirengimą viršūnių susitikimui, paramą Ukrainai

(1)

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį Briuselyje prasidedančiame NATO gynybos ministrų posėdyje aptars pasirengimą Aljanso viršūnių susitikimui Vilniuje, paramą su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai.

Kaip pranešė ministerija, ruošiantis liepą vyksiančiam viršūnių susitikimui ministrai aptars sprendimus dėl NATO atgrasymo ir gynybos sustiprinimo, gynybos investicijų plėtros, gynybos pramonės pajėgumų didinimo.

Lietuva viršūnių susitikime tikisi griežtesnių nei dabartiniai sąjungininkių įsipareigojimų dėl gynybos finansavimo, atnaujintų Baltijos šalių gynybos planų ir įsipareigojimo dėl Ukrainos narystės perspektyvų.

Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas spaudos konferencijoje prieš gynybos ministrų susitikimą sakė besitikintis, kad sąjungininkai susitars dėl naujų NATO gynybos planavimo gairių. 

Neformalioje NATO gynybos ministrų sesijoje su Ukrainos gynybos ministru Oleksejumi Reznikovu bus aptariama parama Ukrainai. Antradienį įvyks Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikimas. 

J. Stoltenbergas susitikimo išvakarėse pabrėžė, kad dabartinės Ukrainos išlaidos šaudmenims ženkliai viršija Aljanso gamybos apimtis, todėl mažina sąjungininkų atsargas.

„Tai kelia įtampą mūsų gynybos pramonei. (...) Todėl turime didinti gamybą ir investuoti į pajėgumus“, – sakė NATO vadovas. 

Sausį A. Anušauskas skelbė, kad Lietuva Ukrainai perduos du „Mi-8“ sraigtasparnius, artimojo nuotolio zenitinių patrankų L-70 ir kitos amunicijos.

Pirmadienį lankęsis Norvegijoje prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė, kad Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie kitų šalių Ukrainai perduotų vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS remonto.

Krašto apsaugos ministras praėjusią savaitę lankėsi Ukrainoje, kur susitiko O. Reznikovu.

Lietuva Ukrainai yra perdavusi įvairios ginkluotės, amunicijos, termovizorių, bepiločių orlaivių, antridronų, šalis apmoko ukrainiečių karius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder