Apie Lietuvos kariuomenės turimus dronus: visuomenė žino ne viską

(1)

Lietuva perka tankus, tačiau valdžios institucijos sukruto ir vis garsiau kalbama, kad mums reikia ir dronų.

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę patikino, kad kariuomenė turi turėti daugiau dronų, juos labiau integruoti. Tuo tarpu aiškėja, kad turbūt ne apie visus kariuomenės pirkinius visuomenei lemta sužinoti.

Apie dabartinę situaciją su dronais kariuomenėje ir ateities planus laidoje „Alfa taškas“ diskutavo prezidento patarėjas Tomas Godliauskas, majoras Šarūnas Savukaitis ir Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos vadovas Vaidas Sabaliauskas.

Prezidentas šią savaitę aptarė dronų vystymą su kariuomenės vadu Valdemaru Rupšiu ir krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku. Anot G. Nausėdos, kariuomenei su dronais reikia padirbėti stipriau. „Mes turime galvoti apie dronus lygiai taip pat, kaip ir apie kitas svarbias gynybai sistemas“ – sako T. Godliauskas.

Anot prezidento patarėjo, kariuomenė dar turi kur tobulėti – tiek įsigyjant dronus, tiek juos pritaikant karyboje.

„Žiūrint į dronų aktualumą šiai dienai, tas esantis vaizdas, kuris yra šiai dienai ginkluotose pajėgose, jisai turėtų pasitempti šiek tiek į viršų ir jam reikalingas iš tikrųjų pagreitis. Tiek įsigijimo prasme, tiek integravimo prasme“, – sako T. Godliauskas.

Tuo tarpu majoras Š. Savukaitis atskleidė, kad su pirmaisiais dronais lietuviai kariai susipažino dar tais gūdžiais laikais, kai apie tokį daiktą mažai kas buvo girdėjęs. „Pirmoji data buvo 2007 metai, kada gavome tam tikras mažas sistemas ir spec. pajėgos naudojo Afganistane“, – sako Š. Savukaitis.

Majoras taip pat atskleidžia intriguojančią detalę – pasirodo, kad ne visa informacija apie kariuomenės pajėgumus yra prieinama visuomenei.

„Poreikiai, kiekiai – mes puikiai tai žinome. <...> Reikia suvokti, kad tie sprendimai, kurie yra matomi visuomenei – nes ne viskas yra būtina žinoti – yra priimti dar pora metų prieš“, – teigia Š. Savukaitis.

Visą pokalbį su T. Godliausku, Š. Savukaičiu ir V. Sabaliausku žiūrėkite laidoje „Alfa taškas“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder