Šešėliai iš praeities: ar mero posto siekiančio Majausko rinkėjai prisimins seksualinio priekabiavimo skandalą?

Ar konservatoriai neapžaidė patys savęs: vietoje vertingo sąjungininko įgijo galingą priešininką?

(1)

Mykolas Majauskas, išmestas iš konservatorių partijos, net ir su opozicijos pagalba taip pat neišsaugojo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko posto. Kiek vėliau jis visus šokiravo, paskelbdamas, kad sieks tapti Vilniaus meru. O tada nesulaukęs, kol bus išmestas iš frakcijos Seime, pats pranešė, jog traukiasi.

 

Tačiau kam šioje istorijoje skauda labiau – konservatoriams ar M. Majauskui? Ar konservatoriai neapžaidė patys savęs: vietoje vertingo sąjungininko įgijo galingą priešininką?

M. Majauskas visgi buvo gan įtakingas ir matomas konservatorių narys, atstovavęs naujajai politikų kartai. Maža to, jam pažįstama užkulisinė partijos virtuvė, jos planai ir skeletai spintoje. Jei, būdamas partijos nariu, M. Majauskas galėjo prisidėti prie konservatorių populiarumo, dabar valdantieji ne tik neteko šio prekinio veido, bet ir turi baimintis, ar M. Majauskas neištrauks prieš juos jų pačių paslapčių.

Tik vienas balsas

Politologas Lauras Bielinis išvadų daryti neskuba ir sako, kad negalime teigti, vertingas partijos narys buvo M. Majauskas ar ne, prieš tai nesužinoję situacijos priešistorės. Jo teigimu, mes žinome tik paskutinį etapą, kada įvyko konfliktas tarp politiko ir partijos, po kurio jis paskelbė kandidatuosiantis į Vilniaus merus. Tačiau nieko nežinome apie prieš tai partijos viduje vykusius debatus, konfliktus.

„Jo vertė pirmiausia yra, kad tai yra vienas balsas. Valdantieji, kaip ir visada, turi turėti rimtą balsų persvarą, ir jeigu jie to neturi, jiems bus sunkiau spręsti kai kuriuos klausimus. Kita vertus, diskusija ir konfliktas su M. Majausku išryškino tiek vienos, tiek kitos pusės pozicijas“, – pridūrė jis.

O tai, pasak politologo, yra labai svarbu ir naudinga, nes dažniausiai prieštaringos nuomonės yra nutylimos ir tokiu būdu sunku identifikuoti, kokios pozicijos laikosi politinė partija.

Politologas Tomas Janeliūnas sako nemanantis, kad M. Majauskas konservatoriams bus labai „galingas priešininkas“. „Galbūt TS-LKD turės dar vieną kritinį balsą, tačiau jų ir taip netrūksta, tad vienu daugiau ar vienu mažiau – tai didesnio pokyčio nepadarys“, – toliau savo mintį plėtojo politologas.

V. Benkunskas nuvertina M. Majauską

Nors kitas konservatorių partijos kandidatas į merus Valdas Benkunskas M. Majausko kandidatūros į merus nesureikšmina, L. Bielinis mano, kad V. Benkunskas nuvertina M. Majauską ir laikosi tam tikros komunikacijos pozos. Anot jo, M. Majauskas turi labai stiprų dėmesio potencialą komunikacijos prasme. Visi apie jį žino, visi apie jį komunikuoja, dėl jo diskutuoja, todėl M. Majauskas yra gan stiprus kandidatas į Vilniaus merus.

Visgi T. Janeliūnas vertina kandidato į Vilniaus merus populiarumą kaip gana vidutinį ar net žemesnį nei vidutinį. „Sunku įsivaizduoti, kad be reikšmingų išteklių pavyktų jam išsilaikyti žiniasklaidos dėmesio centre ilgesnį laiką. Viena didžiausių jo rinkimų kampanijos silpnybių yra tai, kad jis neturi komandos ir aiškių rėmėjų“, – pasakojo T. Janeliūnas.

O kokios strategijos imsis M. Majauskas, pasak politologų, sunku spręsti.

„Mano spėjimas būtų, jog jo galimybės laimėti rinkimus yra nedidelės. Teoriškai tai galėtų įvykti, jei jam pavyktų patekti į antrą turą, tačiau kol kas jis neatrodo tarp svarbiausių favoritų“, – savo nuomonę atskleidė T. Janeliūnas.

Nors žinomumo prasme M. Majauskas šiuo metu pritraukia daugiausia dėmesio, ar laimės Vilniaus mero rinkimus jis, ar ne, į šį klausimą negalėjo atsakyti ir L. Bielinis. „Čia kitas klausimas, nes jis neturi organizacinės struktūros, kuri leistų jam įgyvendinti visą rinkimų kampaniją, bet dėmesio prasme jis yra, ko gero, žinomiausias“, – nevyniojo žodžių į vatą L. Bielinis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder