Aušrinė Armonaitė

Armonaitė: reikšmingai keliant minimalią algą našta verslui yra didesnė, negu valstybei

Vyriausybė palaikytų tokį susitarimą dėl minimalios mėnesinės algos (MMA), kokį pasiektų atstovai Trišalėje taryboje, akcentuoja ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Vis tik, ji pažymi, kad MMA kylant sparčiau, nei neapmokestinamam pajamų dydžiui (NPD), verslams teks didesnė atsakomybė dėl atlyginimų augimo, negu kad prisiima valstybė.

„Dabar reikšmingai keliant minimalią algą, našta verslui dėl žmonių pajamų yra didesnė, negu valstybei. Regionuose kai kurioms įmonėms gali būti sunkiau.

Aš privalau tai pasakyti, kaip atsakinga už verslo aplinką“, – baldų gamyklos „Inno Line“ atidarymo renginyje Klaipėdoje atsakinėdama į žurnalistų klausimus teigė A. Armonaitė.

Vis tik, ministrė paragino „nenurašyti“ toliau laukiančių diskusijų Trišalėje taryboje, kadangi būtent ten pasiektas susitarimas, o ne politikų priimtas sprendimas dėl MMA dydžio, anot jos, būtų geriausias.

„Siūlyčiau visiems atsitraukti nuo tų raudonų linijų ir ieškoti kompromiso“, – pabrėžė A. Armonaitė.

ELTA primena, kad Praėjusią savaitę MMA ir NPD kėlimą svarsčiusi Trišalė taryba nesutarė, kiek darbuotojams nuo kitų metų turėtų didėti šie dydžiai, tad klausimas svarstyti Vyriausybei grįžo be vieningos darbdavių ir darbuotojų išvados.

Lietuvos bankas (LB) siūlė nuo 2023 metų kelti minimalią mėnesinę algą (MMA) Lietuvoje 157,74 euro – nuo 730 iki 887,74 euro.

Toks MMA dydis nustatytas pagal Trišalės tarybos sutartą metodiką, kuomet atsižvelgiama į 2023 m. prognozuojamą vidutinį darbo užmokestį (VDU) be priedų ir premijų, ir jis yra dauginamas iš 5 didžiausią MMA ir VDU santykį 2019–2021 m. turėjusių ES šalių MMA ir VDU santykio vidurkio – 50,1 proc.

Darbdavių ir profsąjungų atstovams neradus sutarimo, trečiadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei bei Finansų ministrei Gintarei Skaistei paskelbus siūlymą nuo 2023 m. didinti MMA iki 840 eurų, o NPD iki 625 eurų, Vyriausybė priėmė sprendimą su šiais siūlymais grįžti į Trišalę tarybą.

T uo tarpu LPSK prezidentė Inga Ruginienė Trišalėje taryboje yra tikinusi, kad MMA kitais metais turėtų kilti bent iki 888 eurų, t.y., 21,6 proc., ką rekomendavo Lietuvos bankas.

Ji taip pat siūlė atsižvelgti, kad kitų metų prognozuojama skurdo rizikos riba sieks 625 eurus, tad, I. Ruginienės teigimu, būtų „gėda“ svarstyti kitąmet dar taikyti mažesnį atlyginimą „į rankas“.

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder