Poilsiautojai suplūdo į Neringą

Asociacija prašo Neringos valdžios atšaukti draudimą organizuoti vėlyvus renginius

Neringoje veikianti asociacija renka parašus po peticija, kuria kurorto valdžios prašo atšaukti šiemet įvestą draudimą renginius organizuoti po 22 valandos ir vadina jį komendanto valanda.

„Šiuo valdžios sprendimu – Neringoje įtvirtinta komendanto valanda. Nejaugi norima visiškai užsitverti, viską uždrausti ir gyventi tarsi draustinyje?“, – teigia peticijos iniciatoriai, asociacija „Neringa 2030“. 

Kurorto vadovas sutinka, kad esama formuluotė itin griežta ir neatmeta, kad ji bus peržiūrima.

Asociacija: interesus galima suderinti

Asociacija peticijoje pabrėžia norinti, kad Neringa „ir toliau kaip miestas, kaip kurortas, būtų atviras, šiuolaikiškas ir dinamiškas visiems žmonėms“. Todėl pasirašiusieji teigia nepritariantys „nepagrįstiems reguliavimams dėl laiko nustatymo vykstant viešiesiems renginiams“.

Pasirašiusiųjų nuomone, visų interesus galima puikiai suderinti, organizuojant viešus renginius, ypač tose vietose, kurios yra nutolusios nuo gyvenamųjų kvartalų – Nidos centriniame arba šiauriniame paplūdimyje ar Bulvikio įlankoje. Šios vietos esą nepažeistų Neringos gyventojų interesų.

„Raginame Neringos miesto savivaldybę atšaukti nepagrįstus draudimus ir nustatyti, kad visi viešieji renginiai savivaldybės teritorijoje galėtų trukti bent iki 02 val., užtikrinant, kad renginių metu būtų laikomasi visų įstatymuose nustatytų reikalavimų ir nebūtų trukdoma kitų žmonių poilsiui“, – prašo peticijos autoriai. 

Neringos savivaldybės taryba nuo šio vasaros sezono uždraudė visus viešus renginius po 22 valandos. Tarybos sprendime numatyta, kad ypatingais atvejais leidimas vėlesniems renginiams gali būti duotas. Asociacijos teigimu, tik nuo savivaldybės valdininkų malonės priklausys, „ar renginys ypatingas, ar ne“. 

Trečiadienio pavakarę peticiją buvo pasirašę daugiau kaip 5600 žmonių. 

Sprendimą gali tekti peržiūrėti

Pasak Neringos mero Dariaus Jasaičio, dar pernai galiojo tarybos sprendimas, kuriame buvo įrašyta, kad atskirais atvejais galima išduoti leidimus ilgesniems renginiams, kurie gali kelti triukšmą. Reguliuoti renginių laiką, nurodydama, jog leidimai išduodami „ypatingais atvejais“, taryba ėmėsi po pernai gyventojų ir svečių gautų skundų dėl triukšmo viešuosiuose renginiuose.

„Administracijos direktorius dėl formuluotės „ypatingais atvejais“ klausė tarybos. Sudariau savo potvarkiu darbo grupę, svarstė daugybę variantų.

Mano nuostabai ir nusivylimui grupė priėjo prie labai griežtos formuluotės, kas yra ypatingi atvejai – tai savivaldybės ir miesto įstaigų rengiami renginiai bei valstybinės šventės“, – BNS sakė D. Jasaitis.

Kurorto meras teigė girdėjęs apie peticiją, tad, jo teigimu, tarybai prie šio klausimo gali tekti grįžti dar kartą. 

„Žinau, kad ir verslas renka parašus. Viliuosi, ras taryba keletą vietų, kur galėtų vykti tie renginiai. Vicemeras buvo paruošęs darbo grupei pasiūlymus – aerodromas, šiaurinis paplūdimys, bet nuo čia vykusio festivalio pernai ir kilo pasipiktinimas“, – teigė meras.

Gavę skundą dėl triukšmo, anot mero, policijos pareigūnai po 22 val. turės teisę bausti pažeidėjus. Visgi, anot kurorto vadovo, sunku įsivaizduoti, kad kažkas asmenines šventes baigs švęsti 22 valandą.

„Įsivaizduokim, kai kurorte tiek žmonių, tikimybė du šimtai procentų, kad kažkas pasiskųs ir kažkam trukdys. Kažkas bus nubaustas. Pareigūnai baudžia arba viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai“, – teigė D. Jasaitis. 

Anot mero, kol kas savivaldybė šiam sezonui nėra išdavusi nė vieno leidimo organizuoti renginį po 22 val. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder