Aštuoni iš dešimties lietuvių mano, kad situacija šalyje blogėja

Aštuoni iš dešimties lietuvių mano, kad situacija šalyje blogėja

(2)

Aštuoni iš dešimties lietuvių mano, kad situacija Lietuvoje juda į blogąją pusę, rodo LRT užsakymu atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

Jos duomenimis, 78 proc. respondentų vasarį atsakė, jog, jų nuomone, reikalai juda į blogąją pusę. Dar 19 proc. manė, kad į gerąją pusę, 3 proc. nežinojo ar neatsakė. Sausį tiek pesimistinių, tiek teigiamų vertinimų buvo po vieną procentinį punktą daugiau, neapsisprendusiųjų – 1 procentas.

2022 metų vasarį manančių, kad reikalai krypsta į blogąją pusę buvo 81 proc., kad į gerąją – 13 proc., nežinančiųjų – 6 procentai.

Vertindami institucijas daugiausiai, 77 proc., respondentų teigė, kad pasitiki Lietuvos kariuomene, nepasitikinčiųjų buvo 18 procentų. Mažiausiai pasitikima Seimu – taip teigė penktadalis respondentų, 76 proc. teigė šia institucija nepasitikintys.

Gyventojų apklausa vyko 2023 metų vasario 15–28 dienomis. Tyrimo metu asmeninio interviu būdu apklausti 1003 Lietuvos gyventojai, kurie buvo 18 metų ir vyresni. Apklaustųjų sudėtis atitinka suaugusių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Tyrimų rezultatų paklaida siekia iki 3,1 procento.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder