Aušrinė Armonaitė

Aušrinė Armonaitė kreipėsi į institucijas: prašo stabdyti Lietuvos pasų atiminėjimą iš užsienio lietuvių

(7)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, Užsienio reikalų ministeriją ir Migracijos departamentą, prašant laikinai sustabdyti Lietuvos pasų atiminėjimą iš kitą pilietybę turinčių Lietuvos piliečių.

„Atsižvelgdama į referendume pareikštą daugumos piliečių valią, raginu vadovaujantis proporcingumo bei protingumo kriterijais, kol Seimas neišspręs pilietybės klausimo, taikyti moratoriumą proaktyviems veiksmams atiminėjant lietuviškus pasus iš užsienyje gyvenančių ir kitų lietuvių, kurie įgijo kitos Lietuvai draugiškos valstybės pilietybę“, – išplatintame pranešime cituojama Laisvės partijos pirmininkė.

Politikė teigia turinti informacijos, kad iš daugybės žmonių pilietybė kasmet atimama, ne tik tada, kai jos atsisakoma, bet ir tais atvejais, kai institucijos imasi proaktyviai tikrinti užsienyje gyvenančius lietuvius. Todėl, A. Armonaitės teigimu, kasmet Lietuvos pilietybės netenka apie 1 tūkst. žmonių.

„Pasaulyje yra ir daugiau valstybių, kurios riboja galimybę savo piliečiams turėti kitų šalių pasus, tačiau dėl to nepersekioja savo žmonių“, – teigė A. Armonaitė.

ELTA primena, sekmadienį vykęs referendumas dėl dvigubos pilietybės nebuvo sėkmingas.

Preliminariais VRK duomenimis, referendume dalyvavo 59,02 proc. rinkėjų. Konstitucijos pataisai dėl dvigubos pilietybės pritarė 73,94 proc. rinkėjų, tačiau tokio balsų skaičiaus nepakako.

Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo Lietuvoje vyksta antrąkart. Pirmąkart jis buvo surengtas 2019 metais, jame dalyvavo 53,16 proc. rinkėjų, bet tąkart Konstitucijos pakeitimo priimti nepavyko, nes nepakako pasisakiusių „už“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder