Laurynas Ragelskis

Baltarusių visuomenininkai: Lietuvoje veikia tinklas, kuris Baltarusijos KGB perduoda informaciją apie baltarusių pabėgėlių veiklą

Viešosios įstaigos „Dapamoga“ direktorė Nataliya Kolegova teigia, kad dėl šnipinėjimo Baltarusijos buvo sulaikytas ne tik teisininkas Mantas Danielius, tačiau ir Laurynas Ragelskis.

Lietuvoje gyvenančios Baltarusijos opozicionierės tikina, kad šie asmenys šnipinėjo Lietuvoje veikiančias baltarusių organizacijas ir informaciją perduodavo Baltarusijos KGB.

„Mes čia susirinkome pakalbėti apie žmones, kurie sukasi apie baltarusių ir ukrainiečių organizacijas, diasporas, kurie, kaip paaiškėjo yra šnipai. Yra du žmonės, kurie pastaruoju metu yra sulaikyti, tai yra Mantas Danielius ir Laurynas Ragelskis“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė N. Kolegova.

Savo ruožtu Viešosios įstaigos „Mūsų namai“ direktorė Olga Karač surengtoje spaudos konferencijoje akcentavo, kad Lietuvoje veikia Lietuvos piliečių tinklas, kuris bendradarbiauja su Baltarusijos valstybe, kuriai perduoda informaciją apie baltarusių pabėgėlių veiklą Lietuvoje.

„Eina kalba apie šnipinėjimą ir bendradrbiavimą su KGB. Kai dėl M. Danieliaus mes pradėjome įtarinėti, kad kažkas su juo ne taip, tai mes pradėjome savo tyrimą ir ne tik organizacija „Mūsų namai“, bet ir dar keletas pilietinių iniciatyvų dalyvavo tame tyrime ir susidarė neformali koalcija šio klausimo sprendimui“, – akcentavo O. Karač.

„„Mūsų namai“ ir „Dapamoga“ yra KGB taikiniai kaip didžiausios organizacijos, kurios padeda pabėgėliams Lietuvoje“, – pridūrė ji.

Organizacijos „Mūsų namai“ direktorė akcentuoja, kad yra įrodymų, jog M. Danielius buvo infiltravęsis ir į keletą Baltarusijos teritorijoje veikiančių organizacijų, kurios padeda nuo režimo nukentėjusioms šeimoms.

„Noriu pabrėžti, kad (Baltarusijos žurnalistė – ELTA) Ksenija Lebedeva, su kuria M. Danielius bendradarbiavo, nėra paprasta žurnalistė, kaip teigia Baltarusijos režimas.

Yra įrodymų, kad K. Lebedeva dalyvavo KGB apklausose, kurios vyko dėl protestų Baltarusijoje, kur buvo kankinami advokatai, teisių gynėjai ir darė siužetus, žeminančius jų orumą.

Yra įrodymai, kad KGB dirbo su informacija, kuri buvo pateikta K. Lebedevai, bet nebuvo viešinta jos laidoje“, – taip pat akcentavo ji.

„Taip pat yra įrodymų, kad K. Lebedeva su M. Danieliaus pagalba verbavo Lietuvos Respublikos teritorijoje Baltarusios piliečius, šnipinėjimo tikslais“, – taip pat pridūrė ji.

O. Karač akcentavo esanti dėkinga Policijos departamentui, tyrėjams ir prokuratūrai, kad skubiai reagavo į pateiktą informaciją ir neleido M. Danieliui pabėgti į Baltarusiją, kaip jis planavo.

„Mes norime pabrėžti, kad M. Danieliaus taikinys buvo ne tik Baltarusijos pilietinės organizacijos, bet ir kitos tarptautinės struktūros (....), iki ministerijų lygmenio. Jis buvo infiltruotas ganėtinai giliai į skirtingas Lietuvos struktūras“, – sakė ji.

Pasak jos, M. Danieliaus tikslas buvo ir Ukrainos karo pabėgėliams padedančios organizacijos.

Generalinė prokuratūra šią savaitę patvirtino, kad Vilniuje sulaikytas šnipinėjimu įtariamas Lietuvos Respublikos pilietis M. Danielius. Asmuo suimtas dviem mėnesiams.

Generalinė prokuratūra pažymimi, kad ikiteisminį tyrimą, pradėtą bendradarbiaujant su Valstybės saugumo departamentu, atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder