Baudų baimė pristabdė Palangos šturmą, bet atbaidė ne visus: tarp įvairiausių pasiteisinimų – ir netikėtai išaiškinta klasta

Nors Palangoje neveikia kavinės ir didžioji dalis viešbučių, per šventes jūra lyg masalas traukė žmones. Nuo penktadienio iki pirmadienio į kurortą buvo įleista kone 4 tūkstančiai automobilių.

17 automobilių teko apsisukti ir važiuoti atgal, o jų vairuotojams ar keleiviams buvo skirtos 250 eurų baudos.

Tai pusė minimalios baudos už pirmą kartą padarytą karantino taisyklių pažeidimą.

Viešbučiai stokojo svečių

Ne baimė užsikrėsti koronavirusu išvykus iš namų, o gresiančios baudos per Velykas nuo kelionių stabdė Lietuvos gyventojus.

Kaip teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė, atšaukdami išankstines rezervacijas svečiai dažniausiai teisinosi bijantys sulaukti didelių baudų.

Policijos postų užblokuotoje Palangoje praėjusį savaitgalį atsitiktinių atvykėlių išties buvo mažai.

Štai 100 numerių turinčiame viešbutyje „Grand Baltic Dunes“ šiomis dienomis buvo užimti vos keli kambariai.

Kiek didesnį pasisekimą per šventes turėjo viešbutis „Amberton Green Palanga“. Čia iš 58 kambarių buvo užimta beveik 20, o sekmadienį buvo užimtos beveik visos šio viešbučio automobilių stovėjimo vietos.

„Mes savo svečių nekamantinėjome, kaip pasiteisinę jie atvyko į Palangą. Mums tai ir nerūpi, jeigu jau prasmuko – mielai prašome“, – teigė šio viešbučio direktorius Tomas Vanagas.

Jo teigimu, dalis svečių buvo Palangoje filialus turinčių įmonių vadovai, šiuo metu kurorto sanatorijose ambulatorines reabilitacijos paslaugas užsisakę asmenys.

Atvykėliai nevengė gudrauti

Laikinai Palangos policijos komisariatui vadovaujančio Donato Mockaičio teigimu, didžioji dalis įvažiavusiųjų pasiteisino kurorte turintys nekilnojamojo turto.

Pareigūnas pripažino, kad tai galėjo būti ir tik pradėta statyba – to patikrinti policija yra nepajėgi.

Buvo ir tokių, kurie rodė būsto ilgalaikės nuomos sutartis.

Viešbučių vadovai teigė girdėję, kad tokias sutartis surašydavo privačiai kambarius nuomojantys palangiškiai, kurie per šventes svečius priimdavo tik savaitgaliui.

Vienas vyrukas, sekmadienį atvykęs Didžiosios Britanijos valstybiniais numeriais paženklintu visureigiu, pasiteisino, kad atveža rankpinigius už perkamą nekilnojamąjį turtą, o apsigyvens „Gabijos“ viešbutyje.

Pasinaudojęs policijos pareigūno geranoriškumu jis į Palangą buvo įleistas, tačiau vėliau paaiškėjo, kad „Gabijos“ viešbutis dar nėra atsidaręs.

Buvo įvairių pasiteisinimų

Keletas buvo ir tokių, kurie policijos poste rodė Palangoje turimo būsto dokumentus, tačiau kartu važiuojantis keleivis nebuvo šeimos narys.

Vairuotojas galėjo pravažiuoti, tačiau keleiviui buvo skiriama bauda už karantino taisyklių pažeidimą ir jis iš automobilio privalėjo išlipti. Tokiais atvejais vairuotojai draugo nepalikdavo ir apsisukdavo vykti atgal.

Policijos budrumą bandę aplinkiniuose rajonuose gyvenantys pažeidėjai aiškino važiuojantys į kirpyklą, į didesnę parduotuvę, o vienas didmiesčio gyventojas atvirai prisipažino tikėjęsis posto neužtikti.

Vienas kretingiškis buvo sučiuptas, kai bandė į Palangą patekti iš aplinkkelio įsukęs į miško keliuką.

Daugiausia – septyni pažeidėjai – nesėkmingai prie jūros mėgino prasmukti Velykų išvakarėse.

Atvykėliai džiaugėsi saule

Grėsmė sulaukti baudų ir įvažiavimus į kurortą apgulusios policijos užkardos turėjo poveikį – Palangos gatvės šventinėmis dienomis buvo apytuštės. Tiesa, Velykų dieną, po pietų nušvitus saulei, J.Basanavičiaus gatvė ir pajūris keletui valandų buvo prisipildę žmonių: pavienių porų, šeimų, stumiančių vaikiškus vežimėlius, su šunimis išėjusių pasivaikščioti senjorų.

Daugiausia tai buvo antrąjį būstą Palangoje nusipirkę atvykėliai ir patys palangiškiai.

Pagrasino – postus įrengs prie Vyriausybės

Nuo antradienio policija vėl atlaisvins kelius – balandžio 6-ąją baigiasi savaitę galiojęs laikinas draudimas keliauti tarp savivaldybių.

Per dvi savaitgalio dienas policija apsuko apie 1,1 tūkst. automobilių, neturėjusių teisės vykti į kitą savivaldybę. 81 asmeniui už ribojimų nepaisymą buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Policijos pareigūnai pastebėjo, kad automobilių srautas keliuose buvo kur kas mažesnis nei praėjusį savaitgalį, o apgręžti vairuotojai net nebandė meluoti.

Dauguma jų prisipažino, kad važiuoja pas gimines, tėvus, pailsėti į kitą miestą, pasivaikščioti pajūriu.

Šventinį savaitgalį Lietuvos keliuose įrengtuose postuose dirbo apie pusantro tūkstančio pareigūnų.

Policijos profesinė sąjunga pareiškė, kad panašius postus reikėtų įrengti prie Vyriausybės. Sveikatos apsaugos ministerija esą numojo ranka ne tik į policijos profsąjungų prašymus, bet ir vidaus reikalų ministrės sprendimą paskiepyti beveik 8 tūkst. pareigūnų, dirbančių kontaktinį darbą.

„Jei mes ir toliau būsime stumiami iš eilės prie vakcinų, Vyriausybę dar šią savaitę apstatysime postais. O pareigūnai, profesinės sąjungos nariai, save ir savo automobilius pažymės įspėjimais „Atsargiai, aš nevakcinuotas“. Gal tai privers ministrus rasti bendrą kalbą ir prisiminti, kad pareigūnas – ne dėstytojas, jis negali pasirinkti, dirbti gyvai ar nuotoliniu būdu“, – teigiama policijos profesinės sąjungos pranešime.

Šventinį savaitgalį gyventojai nuo koronaviruo buvo skiepijami Vilniuje ir Klaipėdoje.

Vien Vilniuje sekmadienį pirmąja vakcinos doze paskiepyta 2,3 tūkst. gyventojų. Per dvi savaitgalio dienas paskiepyta 6,2 tūkst. vilniečių. Šventinėmis dienomis iš anksto užsiregistravę gyventojai buvo skiepijami „Vaxzevria“ (buvusia „AstraZeneca“) vakcina.

Velykų sekmadienį skiepytis buvo užsiregistravę kiek daugiau nei 2,4 tūkst. vilniečių, apie 80 jų skiepytis neatėjo. Sekmadienį neatvykę, bet prioritetinėse grupėse esantys vilniečiai tai galės padaryti užsiregistravę kitam laikui. Sekmadienį jų nepanaudotos vakcinos nebus prarastos – jomis bus skiepijami kitomis dienomis atvykę vilniečiai.

Klaipėdoje skiepijimo centrai veikė šeštadienį ir pirmadienį. Uostamiestyje šiomis dienomis skiepijami švietimo įstaigų darbuotojai ir abiturientai. Šiai prioritetinei grupei priklausantys asmenys gali rinktis vakcinos rūšį.

Uostamiestyje savaitgalį buvo skiepijami ir pareigūnai. Pirmiausia buvo kviečiami tie pareigūnai, kurie sutinka skiepytis „Vaxzevria“ vakcina. Pareigūnai, norintys skiepytis kita vakcina, tokią galimybę turės tada, kai bus baigtas kitų prioritetinių grupių vakcinavimas.

Iš viso Lietuvoje pirmąja vakcinos doze nuo COVID-19 paskiepyta 388 tūkst. 518 asmenų, abiem dozėmis – 176 tūkst. 396.

Vakar pranešta apie 600 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, mirė 4 žmonės. Šiuo metu ligoninėse gydoma 900 COVID-19 užsikrėtusių pacientų, 99 iš jų – reanimacijoje.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder