Benkunskas: dėl nupjauto ąžuolo „Rinktinės NT“ numatoma baudžiamoji atsakomybė

(2)

Šeštadienį Vilniuje nukirtus ilgaamžį ąžuolą, Vilniaus meras Valdas Benkunskas tvirtina, kad sklypą įsigijusiai bendrovei UAB „Rinktinės NT“ galima baudžiamoji atsakomybė. 

Pasak jo, yra padaryta žala gamtai, taip pat vykdytas savivaliavimas bei statybos reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas.

„Baudžiamoji atsakomybė yra pagal tris straipsnius prašoma pradėti. Prokurorai įsivertins ir galbūt ras ir kitų punktų.

Tai mes matome, kad yra padaryta žala gamtai, yra savivaliavimas ir yra statybos reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas. Už visus šiuos straipsnius yra numatyta baudžiamoji atsakomybė“, – pirmadienį žurnalistams teigė V. Benkunskas.

„Tai įmonės argumentai netelpa į bet kokius rėmus, mes juos galime nuginčyti per kelias minutes ir per kelis sakinius. Iš esmės per šį sklypą eina lietaus nuotekų vamzdynas.

Lietaus nuotekų vamzdynas yra inžinerinis statinys, bet jį galima pakoreguoti apeinant, sutvarkant ir nedarant jokios didelės intervencijos augalams“, – pažymėjo jis.

Politikas tvirtino, kad nupjautas ąžuolas yra „beveik 3 metrų atstumu“ nutolęs nuo raudonosios linijos, kur eina inžineriniai tinklai.

„Šeštadienį man paskambinus jų atstovui ir paklausus, jis pasakė neva ąžuolas auga ant inžinerinių tinklų.

Tai mano klausimas buvo, kodėl vis gi nupjautas medis, jeigu jis neina pagal jų prikabintą schemą ant tvoros, kur labai tiksliai atvaizduota, ant inžinerinių tinklų.

Tada pasiūlė susitikti ir padiskutuoti. Mano atsakymas buvo, kad jiems diskutuoti reikės su prokuratūra“, – akcentavo sostinės vadovas.

„Mes turime ne vieną pavyzdį Vilniuje, kai vystytojai dar ne vieną tokį rebusą yra išsprendę, kai eina magistralinės šilumos nuotėkos, vandens trasos, bet augalai yra apsaugoti“, – sakė jis.

ELTA primena, kad šeštadienį Vilniaus centre, Ceikinių gatvėje, nukirstas ilgaamžis ąžuolas. V. Benkunskas tai pavadino vandalizmu ir patikino, kad NT vystytojai leidimų medžio kirtimui neturėjo. Meras pridūrė, kad ketina kreiptis į teisėsaugą.

Nepasitenkinimą išreiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda, pavadinęs tai barbarišku išpuoliu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder