Buvę kolegos ir politiniai oponentai atsisveikina su Gediminu Kirkilu

(3)

Vilniuje atsisveikinti su mirusiu buvusiu Ministru pirmininku Gediminu Kirkilu renkasi kolegos ir politiniai oponentai.

Antradienio vidurdienį išreikšti užuojautą atvykusi premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad G. Kirkilas buvo ne tik puikus diplomatas, tačiau ir valstybei atsidavęs žmogus.

„Kai dar nebuvo madinga kalbėti apie Ukrainos narystę ES, (…) tai Gediminas buvo tas žmogus, kuris su Andriumi Kubiliumi aplankė ne vieną Europos sostinę ir tą planą daug anksčiau (pristatė – ELTA), (…) skyrė tam labai daug laiko ir jėgų, o tai daro valstybės žmonės. Tai aš pasakyčiau, kad Gediminas Kirkilas buvo valstybės žmogus“, – sakė premjerė.

Č. Juršėnas neabejoja: G. Kirkilas įsirašys į šalies istoriją

Išlydėti G. Kirkilo į paskutinę kelionę atvykęs buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas neabejoja – ilgametis parlamentaras G. Kirkilas bus prisimenamas kaip reikšminga istorinė asmenybė.

„Jis įsirašys (į istoriją – ELTA) savo euroatlantinėmis aspiracijomis ir konkrečiu darbu, jungiantis Lietuvai į Europos Sąjungą ir NATO“, – žurnalistams sakė Č. Juršėnas.

„Jis tikrai buvo talentingas politikas, gilinosi į visus reikalus, domėjosi, galėjo ir šnekėti, ir rašyti, dalyvauti laidose, susitikimuose su žmonėmis – su juo buvo smagu dirbti. Nors, turiu pasakyti, kaip buvęs partijos pirmininkas, kad kartais reikėdavo pasiginčyti. Bet toks gyvenimas, tokia politika“, – prisimena signataras.

ELTA / Julius Kalinskas

R. Šalaševičiūtė: G. Kirkilas – pavyzdys jaunajai politikų kartai

Atsisveikinti su buvusiu premjeru atvykusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė pažymėjo, kad G. Kirkilas galėtų būti puikus pavyzdys jaunosios kartos politikams.

„Jaunoji politikų karta kažkaip kitaip į daugumą klausimų žiūri, jie ne visada būna tokie santūrus, džentelmeniški savo kalboje. (...) Gal jaunoji karta turėtų imti pavyzdį iš tų, kurie yra praėję didelę mokyklą“, – prisimindama G. Kirkilą sakė R. Šalaševičiūtė.

ELTA / Julius Kalinskas

Atsisveikinti su G. Kirkilu taip pat atvyko Vincas Paleckis, buvusi Seimo narė Irena Šiaulienė, parlamentarai Jonas Pinskus, Antanas Vinkus, kiti buvę socialdemokratų partijos nariai ir kolegos.

ELTA primena, kad apie netikėtą G. Kirkilo mirtį pranešta šeštadienio rytą. Jis ėjo 73-iuosius metus.

Kaip pranešė Vyriausybė, antradienį nuo 12 iki 20 val. bei trečiadienį nuo 9 iki 12 val. su velioniu bus galima atsisveikinti laidojimo rūmų „Ritualas“ didžiojoje salėje.

Urna bus išnešama trečiadienį 12 valandą. Laidotuvės vyks Antakalnio kapinėse.

Vyriausybei G. Kirkilas vadovavo 2006–2008 metais. Prieš tai jis ėjo krašto apsaugos ministro pareigas, nuo 1992 iki 2020 metų buvo renkamas į Seimą.

2003 metais politikas buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, po metų – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder