COVID-19 protrūkis Šilutės ligoninėje: atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pranešė gydymo įstaiga. Pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d.

Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujus iššūkius patiria ir Šilutės ligoninė.

„Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Tarp darbuotojų susirgimų nenustatyta“, – pranešė ligoninė.

Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų reikiamų veiksmų sustabdyti koronaviruso infekcijos plitimą:

- Vidaus ligų skyrius izoliuotas;

- atidedamos visos planinės operacijos, įskaitant ir planines hospitalizacijas dėl kitų ligų;

- draudžiamas stacionarizuotų pacientų lankymas. Informacija artimiesiems apie pacientų būklę teikiama tik telefonu, paskambinus į skyrių (skyrių telefonai nurodyti www.silutesligonine.lt).

Teikia tik skubią pagalbą

Šiuo metu Šilutės ligoninėje teikiama tik skubi pagalba ir būtinosios sveikatos priežiūros paslaugos.

Praėjusią parą Šilutės rajone diagnozuota 15 COVID-19 atvejų, šiuo metu rajone serga 325 gyventojai. Šilutės ligoninėje gydomi 45 pacientai, kuriems diagnozuota COVID-19 liga. 36 pacientai gydomi kovidiniuose skyriuose, 9 Vidaus ligų skyriuje.

„Norime pažymėti, kad į COVID-19 skyrių pacientai guldomi tik esant kvėpavimo nepakankamumo reiškiniams ir papildomo deguonies poreikiui.

Primename, kad mobilus COVID-19 punktas veiks ir lapkričio 1 d. ir 2 d. nuo 8.00 val. iki 12.00 val.

Atsiprašome už susidariusius laikinus nepatogumus. Tikimės Jūsų supratingumo, tolerancijos ir kantrybės šioje kovoje su koronaviruso infekcija. Ypač tikimės šeimos gydytojų sąmoningumo ir atsakingumo“, – rašoma ligoninė pranešime.

Apie planinių paslaugų atnaujinimą ketinama pranešti atskirai.

Ligoninėse – 1842 pacientai

Statistikos departamento antradienio duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1842 COVID-19 sergantys žmonės.

Per praėjusią parą nustatyti 2354 nauji COVID-19 atvejai. Šalyje praėjusią parą atlikta 12,2  tūkst. molekulinių (PGR) ir 11,8 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. 

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 1328 atvejus. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis nepakito ir siekia 14 procentų.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo apie 392 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 29,5 tūkst. – beveik 1,5 tūkst. mažiau nei ankstesnę parą.

Sidebar placeholder