Dalyje Turto banko pasiūlytų butų jau įsikūrė ukrainiečiai

Valstybės turtą valdanti įmonė Turto bankas šiuo metu ukrainiečių apgyvendinimui jau pritaikė 28 butus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Tauragėje.

Juose įsikūrė ar artimiausiu metu apsigyvens 95 dėl karo savo šalį palikę ukrainiečiai. Turto banko darbuotojų rūpesčiu butai buvo sutvarkyti, daiktus ir būtiniausius prietaisus aukojo geros valios Lietuvos žmonės, įmonės, organizacijos.

„Dėkojame visiems Turto banko darbuotojams, kurie patys aukojo daiktus, skyrė savo laiką baldų ir įrangos paieškai, surinkimui iš gyventojų ir įmonių, pervežimui ir butų įrengimui.

Ačiū visiems geros valios žmonėms bei verslo atstovams, kurie atsiliepė į mūsų ir mūsų darbuotojų iniciatyvą ir dovanojo reikalingus daiktus“, – dėkoja Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Iš viso ukrainiečių apgyvendinimui bus pritaikyti 33 butai. Šiuo metu baigiami tvarkyti dar 4 butai Vilniuje ir vienas Šiauliuose, juose galės apsistoti dar 22 žmonės.

Prie Turto banko iniciatyvos aktyviai prisidėjo ne tik didžiųjų miestų, kuriuose yra atrinkti butai, gyventojai, bet ir įmonės „Ergolain baldai“, „Robotex“, „SBA Home“, „Inreal”, Baldai1.lt, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija ir jos nariai.

Pirmieji ukrainiečiai Turto banko valdomame bute Šiauliuose apsistojo dar balandį. Tai buvo dvi mamos ir keturi jų vaikai, kurių mažiausioji penkiametė sunkiai sirgo.

Savaitę slėpęsi Žytomyro rūsiuose nuo bombardavimo ir apšaudymų, jie apsisprendė vykti iki Lenkijos pasienio, iš kur Turto banko darbuotojos buvo atgabenti ir prisiglaudė Radviliškyje.

Sužinoję apie atvykėlius, Turto banko darbuotojai ėmėsi kas ko gali, kad padėtų ukrainiečiams: vos per savaitę sutvarkė ir įrengė butą Šiauliuose, surinko lėšų, drabužių, būtiniausių buities daiktų.

„Moterims perdavėme ne tik pinigus, bet ir daugybę rūbų, batų, stalo žaidimų, kosmetikos, mažiesiems smaližiams saldainių“, – džiaugėsi Arūnas Sprainaitis, Turto banko Regiono techninės priežiūros vadovas.

Nuoširdžios padėkos sulaukėme iš Panevėžyje apsistojusių mariupoliečių šeimos: „Dėkojame už tai, kad sunkiausiu mums metu ištiesėte pagalbos ranką. Lietuva mums tapo naujais namais. Šiltas sutikimas jūsų šalyje ir jūsų mieste Panevėžyje sugrąžino mus į gyvenimą. Taikaus dangaus virš jūsų galvų“.

Kauno rajone įsikūrė nuo okupantų „evakuacijos“ išsigelbėjusi ukrainiečių šeima. Chersono mieste gyvenusi šeima su mažais vaikais per Rusiją keliavo beveik savaitę link Europos Sąjungos.

Taip atsidūrė Latvijoje ir paprašė būti perkeliami į Lietuvą, nes buvo girdėję daug gero apie mūsų šalį. Į Kauno rajoną jie atvyko vėlų vakarą su keliais asmeninių daiktų maišiukais.

Žinodami tokią situaciją, mūsų Turto valdymo departamento Kauno regiono darbuotojai aprūpino šeimą maistu, rūbais, atvežė mikrobangų krosnelę, lygintuvą, užuolaidas, indus, vaikams padovanojo žaislų ir saldėsių.

Pagalbą suteikė ir Ežerėlio seniūnė – aprūpino ukrainiečius naujais čiužiniais ir padėjo susirasti darbą šeimynos tėčiui. Į butą buvo atvežta gyventojų padovanota naudota skalbimo mašina.

„Tai tik kelios istorijų nuotrupos, prie kurių teko prisiliesti Turto banko darbuotojams ir mums talkinusiems geradariams. Nenustokime padėti ir aukoti, nes pagalba vis dar yra reikalinga“, – sako Marius Zeilia, Turto banko Regiono NT valdymo vadovas.

Turto bankas elektroninėje sistemoje, kurioje objektus ukrainiečių apgyvendinimui gali rezervuoti savivaldybės ir organizacija „Stiprūs kartu“, iš viso pateikė 78 įvairius nekilnojamojo turto objektus, tarp kurių tiek butai, tiek didesni objektai visoje Lietuvoje.

Sistemoje taip pat nurodyti ir tie Turto banko valdomi objektai, kurių sutvarkymui ir pritaikymui apgyvendinimui reikėtų papildomų investicijų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder