Kęstutis mažeika

Dar vienas seimūnas ketina tapti Valstiečių politiniu pabėgėliu: R. Karbauskiui teks ieškoti šešėlinio ministro

(3)

Sauliaus Skvernelio inicijuojama politinė partija „Vardan Lietuvos" perima vis daugiau tiesioginių jų konkurentų politikų. Anksčiau rašėme apie plaukiančius politinius pabėgėlius iš valstiečių, socdemų, regionų bei kitų judėjimų. Pasirodo, šis procesas vis dar tęsiasi ir prie Skvernelio pabėgėlių partijos prisijungs dar vienas žinomas veidas.

 

Praeitų metų gruodžio 8 dieną straipsnyje „Etatiniai politiniai migrantai renkasi į naują S. Skvernelio pabėgėlių centrą - „Vardan Lietuvos"" surinkome visą galeriją politikų, kurie, be jokių ceremonijų, jungiasi prie naujo politinio projekto.

Oportunizmo pavyzdys buvo ir vis dar liko Zigmantas Balčytis, kuris į Regionų partiją stojo bei tapo šio judėjimo vicepirmininku 2021 metų liepos 29 dieną. Tačiau spalio 19 dieną jau perbėgo į S. Skvernelio buriamą politinį (komercinį?) projektą. Apie tai skaitykite straipsnyje „Politinė taktika: Svarbiausia laiku pakeisti partiją".

Na, o artimiausiu metu, patikimais Respublika.lt duomenimis, į naują politinį darinį su pretenzingu pavadinimu - „Vardan Lietuvos" - numigruos dar vienas žinomas asmuo - buvęs Skvernelio vyriausybės ministras, o dabar šešėlinės vyriausybės aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Kęstutis Mažeika (gimęs 1982 metais) yra Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų partijos narys (LVŽS) bei Kalvarijos skyriaus pirmininkas. 2015 metais buvo išrinktas į Marijampolės savivaldos tarybą, o 2016 metais - į Seimą.

Nuo 2019 metų balandžio 4 dienos iki 2020 metų gruodžio 11 dienos buvo valstiečių vadovaujamoje vyriausybėje. Jo vadovavimo metu buvo kontroversiškų sprendimų, tokių kaip 2020 metais įteisinta medžioklė su lankais. Prie tokių priskiriama ir įteisinta paukščių medžioklė Žuvinto biosferos rezervate.

Na, o 2015 metų kovo 28 dieną, politikas, važiuodamas V. Kudirkos gatve Marijampolėje, mirtinai sužalojo pėsčiąjį. Byla truko apie metus ir baigėsi tuo, jog aukos artimieji su K. Mažeika susitaikė.

Politikas yra išrinktas antrai Seimo nario kadencijai Sūduvos pietinėje (Nr. 63) rinkiminėje apygardoje kaip LVŽS kandidatas.

Ketina apsispręsti penktadienį

Organizatorių nuotr.

Respublika.lt susisiekė su Seimo nariu Kęstučiu Mažeika.

- Turime duomenų, kad planuojate jungtis prie Sauliaus Skvernelio kuriamos partijos „Vardan Lietuvos" ir kviečiate žmones kartu prisijungti prie šio projekto.

- Tai matysime, kaip čia bus. Dar niekas nieko nekviečia... nekviečia manęs. Mes turėsime penktadienį (sausio 28 dieną) skyriaus susirinkimą ir tada diskutuosime apie tai.

- Bet, iš esmės, yra svarstoma tokia galimybė?

- Na, tai visos galimybės yra svarstomos. Artėja rinkimai, žmonės kelia visokiausius klausimus, todėl reikės penktadienį susirinkti ir diskutuoti.

- Tai Jūs tikriausiai planuojate kandidatuoti į Marijampolės merus?

- Kol kas esu Kalvarijos skyriaus pirmininkas, tai kalba eina apie Kalvarijos kraštą. Kalbėsime apie kandidatus Kalvarijos savivaldybei. Taip pat apygardoje yra ir Alytaus ir Marijampolės rajonai, tad apima tris savivaldybes. Todėl vyks diskusija apie visas tris teritorijas ir reikės rasti balansą.

- O kas yra nutikę su Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjunga, kad dabar nemažai žmonių pasitraukė ir vis dar planuoja trauktis iš šios politinės jėgos? Kažkoks konfliktas ar nusivylimas?

- Tai yra visokių tų nuotaikų... Ir žmonės gal šiek tiek nusivylę. Kai buvo valdantieji, gal dėmesys regionams kažkiek nusilpo. O žmonės vis tiek nori to artimesnio bendradarbiavimo.

Matymo savo lyderių Seime, o taip pat lyderį matyti gyvai, susitikimuose, o ne tik per televizorių (kalbama apie R. Karbauskį, aut. past.).

Visi norėjo likti kartu su kitais partijos bičiuliais, bet yra kaip yra, tas skilimas įvykęs, tad vieni likę, kiti išėję, todėl vyksta mąstymas ir diskusija, ką daryti toliau.

- O kodėl būtent S. Skvernelio politinis judėjimas? Jis siūlo kažkokią išskirtinę viziją ar tiesiog betarpiškai artimi ryšiai?

- Tik tiek, jog iki šiol dirbdavome kartu. Vis tiek yra ir tam tikras pasitikėjimas, bendravimas ir ryšiai. Nemažai tų žmonių iš valstiečių išeina. Žmonės mato ne tik savo kaimuose ir miesteliuose, bet ir didesnių miestų skyriuose. Todėl reikia susitikti ir išdiskutuoti šią temą.

- Tai sausio 28 dieną jau bus priimtas skyriaus sprendimas?

- Panašu, kad taip.

Kalvarijos meras V. Plikaitis palikti Valstiečių neketina

Organizatorių nuotr.

Susisiekėme su Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos nariu ir Kalvarijos meru Vincu Plikaičiu. Jis priklauso tam pačiam skyrius kaip ir Seimo narys Kęstutis Mažeika.

- Turime informaciją, kad Jūsų kolega Kęstutis Mažeika planuoja išeiti iš partijos ir pereiti prie „Vardan Lietuvos" politinio projekto.

- Vakar (sausio 24 dieną) su juo kalbėjau ir jis man taip nesakė. Kalbėjome tuo klausimu, bet jis nesakė, kad išeina.

- O Jūsų pačio asmeniškai neverbuoja pasirinkti kitą politinį judėjimą? Nes dabar vyksta intensyvi agitacija stoti į naują Sauliaus Skvernelio kuriamą partiją.

- Ne, aš įstojau į šitą partiją ir joje būsiu.

Respublika.lt primena, kad ekspremjero kuriama kontroversiškai vertinama partija „Vardan Lietuvos" turėtų būti įsteigta šį šeštadienį Palangoje. Į šią platformą, pramintą „politiniu pabėgėlių centru", jungiasi daug įvairias partijas mėgstančių mainyti politikų, tarp kurių yra buvęs ekspremjeras Algirdas Butkevičius. Seimo karjerą pradėjęs kaip socialdemokratas, paskutiniais rinkimais dalyvavęs kaip Žaliųjų partijos atstovas, dabar politikas jungiasi prie Skvernelio vadovaujamos organizacijos „Vardan Lietuvos". Taip pat Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, kuris yra pakeitęs jau keturias partijas. Neringos meras Darius Jasaitis, turėsiantis trijų partijų stažą ir gausybė kitų rajonų politikų, kuriems ši nauja politinė jėga bus ne pirma organizacija, per kurią bandys padaryti karjerą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder