Teisėsauga nutraukė tyrimą dėl COVID-19 testų, bet Grunskienė inicijavo patikrinimą

„Darbiečiai“ susitinka su generaline prokurore dėl seksualinių nusikaltimų prieš vaikus

Seimo opozicinė Darbo partijos frakcija antradienį susitinka su generaline prokurore Nida Grunskiene dėl seksualinių nusikaltimų prieš mažamečius ir nepilnamečius.

„Tirdami prieš mažamečius ir nepilnamečius įvykdytus seksualinio pobūdžio nusikaltimus matome daug valstybės mastu spręstinų klausimų, todėl galimybė pristatyti juos viešame frakcijos posėdyje man yra priimtina“, – savo sprendimą susitikti su „darbiečiais“ Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime argumentuoja N. Grunskienė.

Anksčiau prokuratūra skelbė, kad N. Grunskienė negali priimti kvietimo atvykti į frakciją, nes toks susitikimas visuomenės galėtų būti suprastas kaip netiesioginis poveikis ikiteisminiam tyrimui dėl disponavimo dideliu kiekiu narkotikų su tikslu juos platinti.

Įtarimai šiame tyrimą pareikšti Darbo partijos sąrašo lyderio savivaldos rinkimuose Druskininkuose Edvinui Garackevičiui. Jis pašalintas iš partijos, bet Vyriausioji rinkimų komisija jį paliko rinkimų sąraše, nes terminas šalinti kandidatus jau buvo praėjęs.

Pasak prokurorės, su Darbo partijos frakcija ji nusprendė susitikti, kadangi ji paprašė atsakyti į bendro pobūdžio klausimus apie ikiteisminius tyrimus dėl seksualinių nusikaltimų prieš mažamečius ir nepilnamečius.

„Darbiečiai“ prokurorės prašo nurodyti, kiek per pastaruosius trejus metus buvo pradėta ikiteisminių tyrimų dėl seksualinių nusikaltimų prieš mažamečius ir nepilnamečius, kiek bylų buvo perduota teismams, kiek asmenų buvo pripažinta kaltais, ar yra renkama informacija, kiek asmenų pakartojo seksualinius nusikaltimus ir pan.

Frakcija N. Grunskienę kviečiasi Generalinei prokuratūrai paskelbus apie buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikštus įtarimus dėl galimo nepilnamečio ir mažamečio asmens seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo prieš keturis asmenis. Kaip įtariama, šios veikos įvykdytos jam esant Seimo nariu.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder