Justas Džiugelis

Daugiau nei 23 tūkst. eurų Seimo nario ataskaitoms išleidęs Džiugelis: demokratija kainuoja brangiai

(8)

Seimo konservatorių frakcijos narys Justas Džiugelis atmeta kaltinimus dėl galimai neskaidraus parlamentinių lėšų naudojimo, paaiškėjus, kad per trejus metus savo ataskaitoms spausdinti ir platinti politikas išleido daugiau nei 23 tūkst. eurų parlamentinių lėšų. 

Pasak parlamentaro, šie pinigai buvo skirti spaudos pranešimų, įrašų socialiniuose tinkluose ir Seimo nario ataskaitų rengimui apmokėti.

„Seimo valdybos nustatyta tvarka sako, kad galima pirkti ir viešosios sklaidos paslaugas – ne tik sausai paruošti ataskaitą, bet lygiai taip pat pirkti pranešimus spaudai, socialinių tinklų įrašų, kalbų rašymo ir kitas paslaugas.

Tai Mindaugas Ardišauskas man tokias paslaugas teikė, konsultavo ir politiniais klausimais, rengė pranešimus spaudai, kai kuriuos „Facebook“ postus, taip pat kai kurias kalbas“, – „Laisvės TV“ eteryje antradienį kalbėjo J. Džiugelis.

„Neturiu, ką slėpti. Aiškinu, kaip yra. Suprantu, kad žiūrovams sumos gali pasirodyti didelės, (...) kai jas suplakame į vieną“, – teigė J. Džiugelis.

Kilus klausimams, kodėl pranešimų žiniasklaidai ar ataskaitų rengimu negalėjo užsiimti Seimo nario padėjėjai, kurių jis turi tris, J. Džiugelis pabrėžė, kad kokybiški tekstai kainuoja, o padėjėjų gaunamos algos – per mažos tokiems darbams apmokėti.  

„Seimo nario padėjėjų atlyginimai yra maži, profesionalų susirasti yra pakankamai sudėtinga, o demokratija kainuoja brangiai. Jei nori padaryti kokybiškai, turi sumokėti brangiai“, – sakė parlamentaras.

J. Džiugelis atskaitos spausdinimui ir platinimui išleido daugiau nei 23 tūkst. eurų

„Skaidrinam“ iniciatyvos komanda antradienį pasidalino J. Džiugelio parlamentinių lėšų ataskaita, kurioje matyti, jog parlamentaras per trejus metus ataskaitai spausdinti ir platinti išleido daugiau nei 23 tūkst. eurų. Skelbiama, kad J. Džiugelio Seimo buhalterijai pateiktas sąskaitas už Seimo nario ataskaitų rengimą jam išrašė pagal individualią veiklą dirbantis M. Ardišauskas.

Skelbiama, kad M. Ardišauskas parlamentarui išrašė sąskaitas beveik visais 2021–2023 metų mėnesiais, jose nurodoma suma – 1000 eurų. Visgi, parlamentaro pateikiami duomenys netikslūs – bendra šių išlaidų suma J. Džiugelio pateiktose sąskaitos faktūrose siekia daugiau nei 26 tūkst. eurų.

J. Džiugelio ataskaitose taip pat rastos dvi sąskaitos, kuriose yra nurodoma, jog jos skirtos Seimo nario ataskaitos spausdinimui ir platinimui. Skelbiama, kad šiose sąskaitose yra nurodoma J. Džiugelio vienmandatės Vilniaus rajono iždininkė Ieva Vasiliauskaitė.

Beveik 20 Seimo narių baigiantis kadencijai suskubo pirkti kompiuterius ir telefonus

ELTA primena, kad iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, praėjusią savaitę visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino informaciją apie dalies politikų pirkinius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas – beveik 20 Seimo narių, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti kompiuterinės, telefoninės įrangos, garso aparatūros.

Visuomenininko teigimu, politikai brangius kompiuterius bei telefonus „griebė“ artėdami prie termino, kada galima įsigytus daiktus pasilikti sau.

Dalis parlamentarų jau sureagavo į „Skaidrinam“ – klausimų dėl pirkinių sulaukęs „laisvietis“ Marius Matijošaitis sustabdė narystę partijoje, pasitraukė iš EP rinkimų. Konservatoriai Kęstutis Masiulis, Arūnas Valinskas tikino grąžinsią Seimo kanceliarijai panaudotas parlamentines lėšas.

Dar prieš paskelbiant „Skaidrinam“ rezultatus, į tyrimą sureagavo ir energetikos ministras, Seimo narys Dainius Kreivys. Praėjusią savaitę konservatorius grąžino visas nuo 2021 m. panaudotas išlaidas, mat, turėdamas tarnybinį transportą iš parlamentinių lėšų draudė savo asmeninį automobilį.

Pernai pavasarį A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder