Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pristatė naujai steigiamą Pakrančių apsaugos rinktinę. Neringos savivaldybės nuotr.

Daugiau saugumo Nidos pasienio kontrolės punkte

Penktadienį Neringos savivaldybė sulaukė garbingos viešnios - Neringoje lankėsi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Kartu su Neringos meru Dariumi Jasaičiu ji apžiūrėjo kelio iš kaimyninės šalies užtvėrimą papildomais apsauginiais barjerais, stebėjo, kaip vykdoma jūros sienos kontrolė, taip pat VSAT organizuotas tarpinstitucines pratybas.

Taip pat buvo pristatytas iš naujo steigiamas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) padalinys - Pakrančių apsaugos rinktinė, kurią, siekiant užtikrinti ne tik sausumos, bet ir jūros sienos efektyvesnę apsaugą ir kontrolę, yra planuojama atkurti jau nuo kitų metų pradžios. Pakrančių rinktinė VSAT jau veikė iki 2020-ųjų pradžios. Tuomet ji buvo sujungta su Pagėgių rinktine.

Naujoje Pagėgių rinktinėje buvo įkurtas Pakrančių apsaugos skyrius, atsakingas už valstybės sienos apsaugą teritorinėje jūroje ir Kuršių mariose.

Iš naujo steigiamas Pakrančių apsaugos rinktinės padalinys ne tik užtikrins saugumą pasienio ruože prie valstybės sienos su Rusija ir Latvija, teritorinėje jūroje, Kuršių mariose, bet ir prisidės prie strateginių objektų apsaugos, kadangi į jos saugomą ruožą papuola Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SDG) terminalas.

Šiuo metu valstybės sienos apsaugą vykdo trys Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) padaliniai - Vilniaus pasienio, Varėnos pasienio ir Pagėgių pasienio rinktinės.

***

Į tradicinį susitikimą kviečiami Neringos verslo atstovai

Tarptautinės turizmo dienos proga Neringos verslo atstovai kviečiami į tradicinį susitikimą „Mero verslo pusryčiai“, kurio metu bus aptartos šiandienos aktualijos, apdovanotas svetingiausiu išrinktas Neringos turizmo verslas, o renginio svečias KU prof. Ramūnas Povilanskas kalbės apie Neringos kurorto ir jo verslininkų galimybes.

Renginys vyks rugsėjo 27 d. 10 val. Preilos bibliotekoje (Preilos g. 27, Neringa). Būtina išankstinė registracija.

***

Unikali paroda "Gintaras iš gelmių"

2023 m. rugsėjo 19 d. 17.30 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje pristatoma LNDM Palangos gintaro muziejaus kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.

Parodą lydės doc. dr. Nijolės Strakauskaitės (KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas) paskaita.

Pristatyme dalyvaus LNDM Palangos gintaro muziejaus direktorė ir viena iš parodos kuratorių dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė ir parodos koordinatorė Regina Makauskienė.

***

Futbolo turnyras "Žvejo taurė"

Išaušęs rugsėjo 9-osios rytas pradžiugino futbolo gerbėjus, nes saulės spinduliai jau veržėsi į Juodkrantės padangę. Su nekantrumu laukusieji šio savaitgalio neliko nusivylę. Tradicinis 20-asis Č. Stonio organizuojamas veteranų futbolo turnyras „Žvejo taurė“ pritraukė nemažą būrį šios sporto šakos gerbėjų.

Puikus oras bei kokybiškai paruošta futbolo aikštė į turnyro atidarymą sukvietė Vilniaus „Aktą“, Lietuvos medikų rinktinę, Kauno STIHL komandą, Šilutės ir Kretingos veteranus, Klaipėdos „Danės perlo“, Neringos pasienio užkardos ir Neringos „Nerijos“ futbolo entuziastus.

Varžybos vyko komandas suskirsčius į dvi grupes - po keturias komandas. Rungtynės, kurių trukmė 20 minučių, vyko mažojo futbolo aikštėse. Po varžybų grupėse paaiškėjo komandos, kovosiančios dėl pirmos vietos. Tai - Vilniaus „Aktas“, Klaipėdos „Danės perlas“, Kauno STIHL ir Šilutės veteranai. Likusios komandos tęsė kovą dėl 5-8 vietų. Gausus žiūrovų būrys nenusivylė komandų pasiektais rezultatais, daugelis rungtynių vyko labai atkakliai.

Pertraukos metu žaidėjai ir svečiai buvo vaišinami žuviene, kurią patiekė vietos žvejys Karolis Tamulis. Pasieniečių koše vaišino Virginija ir Virginijus Nausėdos. Už tai jiems nuoširdžiai tarėme ačiū. Vaikams buvo parengti žaidimai - kas taikliau spirs kamuolį į mažus vartus, kas greičiau bėgs arba toliau mes kimštinį kamuolį. Nugalėtojai buvo apdovanoti jiems skirtais prizais.

Po pietų prasidėjo atkrintamosios varžybos, po kurių paaiškėjo, kad finale kovos Šilutės ir STIHL komandos, o dėl trečios vietos kausis „Danės perlas“ ir „Akto“ veteranai. Penktą vietą iškovojo Neringos „Nerijos“ kolektyvas nugalėjęs Kretingos atstovus 4:2, o septintą vietą iškovojo pasieniečiai nugalėję medikus 2:0.

Finalų kovos vyko labai įnirtingai. Nugalėtojams išaiškinti prireikė 9 metrų baudinių serijos. Kovoje dėl 3 vietos sėkmingiau baudinius mušė „Akto“ futbolininkai. „Danės perlą“ jie nugalėjo 6:5. Kovojant dėl pirmos vietos taikliau smūgiavo STIHL futbolininkai. Jie įveikė Šilutę 3:2. Turnyro vėliavą nuleido nugalėtojų kapitonas Mantas Babianskas.

Dvidešimtasis veteranų Č. Stonio organizuojamas futbolo turnyras „Žvejo taurė“ baigėsi, o uždarymo ceremonija persikėlė į vasaros estradą. Žaidėjai buvo apdovanoti medaliais, o komandos - gražuolėmis taurėmis. Išrinkti geriausi komandų žaidėjai, kurie buvo apdovanoti puikiais prizais.

Pagerbti buvo turnyro rėmėjai: klaipėdiečiai Vaclovas ir Raimundas Janušauskai, Tomas Sirutis, Arūnas Jagminas iš Šilutės, Ramūnas Vereckis iš Vilniaus, Antanas Noreika iš Nidos. Medaliu „Už nuopelnus Neringai“ meras Darius Jasaitis apdovanojo juodkrantiškį Donatą Lengviną, daugelį metų prisidedantį prie kurorto klestėjimo.

Padėkos žodžius norisi tarti Neringos savivaldybės merui D. Jasaičiui ir vicemerui Narūnui Lendraičiui, kurie visuomet dalyvauja turnyro atidarymo ir uždarymo renginiuose. Ačiū miesto Tarybos nariams, kurie taip pat palaiko futbolo veteranus.

Jubiliejinio 20-ojo turnyro pabaigos renginį užbaigė merginų grupė „Queens of Roses“.

Iki susitikimo kitais metais tradiciškai antrą rugsėjo savaitgalį.

Organizatorių informacija

***

Užuojauta

Išėjus Amžinybėn Genovaitei Zofijai Bandzinienei gedime kartu su pačiais artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis.

Tebūna velionei Genovaitei Zofijai lengva kitos būties žemelė - Amžinojo Gyvenimo nesenstantys namai...

Neringos TAU bendruomenė

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder