Dėl Baltarusijos režimo apnuodytų pabėgėlių vaikų lietuviai pradėjo ikiteisminį tyrimą: įtaria sunkiai sutrikdžius sveikatą

Lietuvoje pradėtas ikiteisminis tyrimas, galintis privesti prie Baltarusijos pasieniečių ar kitų režimo pareigūnų, kurie, kaip manoma, medikamentais apnuodijo sieną kirtusių ir į Lietuvą patekusių pasieniečių vaikus.
 

Anot Kauno apygardos prokuratūros, šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, kai yra sunkinančių kaltę aplinkybių – nukentėjusiųjų būta kelių, abu – mažamečiai. Tyrimas buvo pradėtas po liepos 22 d. nutikusių įvykių, kai Varėnos rajone valstybės sieną kirtus nelegaliems migrantams vėliau iš Kabelių užkardos du mažamečiai buvo išgabenti į ligoninės reanimaciją.

Kaip nurodė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), vaikai buvo išgabenti į Alytaus ligoninę, o jų tėvai nurodė, kad prieš kertant sieną atžaloms buvo duota tablečių, kad jie būtų ramesni. Kartu buvę suaugusieji patikslino, kad tablečių vaikams davė prieš pereinant sieną pabėgėlius Baltarusijoje atlydėję kaukėti asmenys. „Vos atvykę, suaugusieji kreipėsi į pasieniečius, nes sunerimo dėl savo vaikų būklės.

Du mažamečiai atrodė itin vangūs, negalėjo bendrauti. Kabelių pasieniečiai iškart iškvietė greitąją pagalbą.

Atvykę medikai mažamečius skubiai išgabeno į Alytaus ligoninę, kur jie atsidūrė reanimacijoje“, – tokią VSAT versiją pateikia naujienų agentūra BNS.

Anot tėvų ir kitų migrantų, kaukėti palydovai kiekvienam vaikui prieš kertant sieną davė po dvi tabletes, kad vaikai būtų ramesni, pats sienos perėjimas būtų sklandesnis. Kaukėti asmenys tėvams taip pat davė dar vieną tabletę atsargai – pastaroji, anot VSAT, buvo perduota medikams. Pasak VSAT atstovo Roko Pukinsko, dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau VSAT jo nekontroliuoja.

Abu mažamečiai sulaukė medikų pagalbos ir buvo grąžinti šeimai.

„Mūsų žiniomis, Alytaus AVPK dėl šio atvejo yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, tad informacijos reiktų teirautis toje institucijoje. Pasieniečiai netiria bandymų nuodyti, apnuodijimų, apsvaiginimų ir panašių nusikalstamų veikų. Mūsų žiniomis, abu vaikai pasveiko (ačiū medikams!) ir yra su mama“, – Alfa.lt nurodė R. Pukinskas.

Kauno apygardos prokuratūros atstovas Aurimas Didžiokas patvirtino, kad šiuo metu yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Už šį nusikaltimą, padarytą prieš mažamečius, Lietuvoje gresia nuo 2 iki 12 metų kalėjimo.

Nors, kaip nurodė VSAT, medikams buvo perduota tabletė, kurią pabėgėliai gavo iš kaukėtų asmenų, A. Didžiokas nenurodė, kokiomis medžiagomis buvo apnuodyti vaikai – anot prokuratūros atstovo, specialistai dar nepateikė savo išvadų.

Pabėgėliai tenurodė, kad tabletes vaikams davė kaukėti asmenys, tačiau ikiteisminis tyrimas gali nuvesti iki Baltarusijos pasieniečių ar kitų režimo pareigūnų, kuriems gali tekti stoti prieš teismą (jei tik, žinoma, Baltarusija sutiks juos išduoti).

Pastarosiomis dienomis vis mažiau abejonių, kad pabėgėlių srautus organizuoja ir kontroliuoja Aliaksandro Lukašenkos režimo pavaldiniai – VSAT šią savaitę paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip Baltarusijos pareigūnai migrantus stumia į Lietuvos teritoriją.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder