Dėl kanceliarinių išlaidų klausimų sulaukusi Ausma Miškinienė grąžina daugiau kaip 4418 eurų: ydinga praktika atrodė kaip rutina

(2)

Abejonių dėl kanceliarinių lėšų sukėlusi Lazdijų merė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narė Ausma Miškinienė nutarė grąžinti į savivaldybės biudžetą daugiau kaip 4418 eurų.

 

Apie pastarąjį sprendimą politikė antradienį pranešė savo „Facebook“ paskyroje. Nors pripažino, kad kanceliarinių išlaidų atsiskaitymo tvarka turi ydų, A. Miškinienė nurodė, kad buvo kompensuotos tik patirtos išlaidos.

„Kompensuotos išlaidos yra tinkamos finansuoti ir jos neviršija numatytos didžiausios sumos. Ar yra neatidumo klaidų ataskaitose ir pačioje sistemoje?

Taip. Dėl to, siekdama išvengti neteisingų interpretacijų ir vertinimų visą išlaidų sumą, kuri yra įtraukta į ataskaitas ir apmokėta banko kortelėmis iki metų pabaigos grąžinsiu į savivaldybės sąskaitą.

Tai bus 4418,48 eurų“, – rašė A. Miškinienė, akcentuodama, kad tarybos nariai metų pabaigoje galės nuspręsti, kam skirti šias lėšas.

Politikė akcentavo sutinkanti su jai tenkančia kritika, kad Lazdijų rajono savivaldybėje galiojo netinkama kanceliarinių išlaidų naudojimo ir apskaitymo tvarka.

„Ar mano ataskaitose viskas gerai? Ne, negerai. Skandalingoms antraštėms turinio tikrai yra – suskaičiavau, kad per 4 metus atsiskaityta 43 skirtingomis kortelėmis.

Dabar aiškiai matoma ydinga praktika tuo metu atrodė rutina, kuriai skirti laiko atrodė neverta, visada buvo svarbesnių darbų ir pareigų. Dabar taip neatrodo.

Visi matome, kad tiek nacionaliniu lygiu, tiek savivaldoje jau vyksta dideli pokyčiai, kad tokios situacijos nepasikartotų“, – tvirtino merė.

Detalizuodama praėjusios kadencijos metu patirtas išlaidas, Lazdijų lyderė nurodė, kad kompensacijų prašė tik už kuro išlaidas – per keturis metus tam išleido 10783,23 eurus (vidutiniškai – 242 eurus per mėnesį).

Be to, ji akcentavo, kad kurą pylėsi tik Lietuvoje – dažniausiai Lazdijuose ir Seirijuose, atsiskaitė ir grynaisiais, ir banko kortele.

„Esu rašiusi, kiek kilometrų nuvairavau per 2019-2023 m. kadenciją ir kokius automobilius vairavau. Tai patikrinti nesudėtinga. Kaip pavyzdį, pridedu automobilio „Škoda Superb“, kurį vairavau, serviso sudarytą aptarnavimo suvestinę – 2019 m. balandį pradėdama darbus jo rida buvo apie 15 tūkst., o kai su juo 2022 08 26 atsisveikinau, jis buvo nuriedėjęs jau 120 863 km.

Mano šeima nedidelė, aš ir mano aštuonerių metų dukra, tad kitų vairuotojų be manęs nebuvo“, – situacijos aplinkybes įvardijo A. Miškinienė.

Politikė patikino, kad aktyviai bendradarbiauja su visuomenininko Andriaus Tapino vykdomo projekto „Skaidrinam“ komanda ir siekia reaguoti į visas užklausas dėl duomenų pateikimo.

„Tiesa, gegužės pradžioje prašyta teikiamus duomenis nuasmeninti, nes jie bus viešinami, birželio pradžioje panorėta priešingai – nenuasmeninti.

Pateikiame taip, kaip prašo – ir nuasmenintus ir ne, laikydamiesi įstatymo raidės“, – pažymėjo politikė.

„Taigi, kaip ir dauguma savivaldos kolegų, duomenis susijusius su kompensacinėmis išmokomis už 2019-2022 metus tuo metu dirbusiems tarybos pateikėme“, – akcentavo ji.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, visuomenininkas A. Tapinas pirmadienį savo „Facebook“ paskyroje pasidalino užuomina, kad analizuojant savivaldybių tarybų narių lėšų panaudojimą kyla klausimų ir dėl Lazdijų merės Ausmos Miškinienės veiklos.

„Iš Lazdijų savivaldybės ir Skvernelio partijai priklausančios merės Ausmos Miškinienės gavau dokumentus, kuriuose pašalinti visi tyrimui reikalingi duomenys – paskutiniai kortelių numeriai ir degalinių darbuotojų pavardės.

Nenuostabu, turint omeny, kad yra atvejų, kai pati merė pylėsi kurą keturis kartus per dieną. Lazdijams išsiunčiau raštą prašydamas pateikti dokumentus su nepašalintais duomenimis“, – rašė A. Tapinas.

Kaip ELTA pranešė anksčiau, kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių, Kauno miesto bei Šaulių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder