Dėl norvego antikvarinio „kadilako“ užsidirbo teistumą (1)

Užsienietis tvirtino, kad norėjo suremontuoti savo brangią senovinę mašiną ir ją patikėjo pakruojiškio rankoms. Tačiau šis jautėsi Norvegijoje apgautas darbdavio, todėl Lietuvoje automobilį pardavė antikvariato gerbėjui net 10 kartų pigiau, nei jis yra vertas.

Mašinos nerestauravo

Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo norvego antikvarinio automobilio „Cadillac Deville Convertible" pasisavinimo pikantišką istoriją, apie kurią anksčiau rašė „Vakaro žinios".

Jos pagrindiniam veikėjui, Pakruojo rajone gyvenančiam 29 metų Žygimantui M., už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą, sukčiavimą, dokumento suklastojimą ir jo panaudojimą paskirta trečdaliu sumažinta bausmė - laisvės atėmimas 2 metams, bausmės vykdymas atidedamas metams. Be to, iš jo valstybei konfiskuoti 7227 eurai.

Kaip pranešė Šiaulių apygardos teismas, nustatyta, kad Žygimantas M., siekdamas apgaule pasipelnyti pasisavino jam patikėtą Norvegijos piliečiui priklausantį beveik 25 tūkst. eurų vertės 1969 metų automobilį. 2017-2018 m. pakruojiškis, žadėdamas jį suremontuoti ir restauruoti, iš norvego išviliojo beveik 5 tūkst. eurų. Lietuvis jokių remonto darbų neatliko ir „kadilaką" be savininko žinios pardavė senovinių automobilių gerbėjui už 2,5 tūkst. eurų.

O pastarasis automobilį paremontavo ir perpardavė retro automobilių klubo narei už 7,5 tūkst. eurų.

Suklastojo važtaraštį

Neatgavęs nei savo automobilio, nei pinigų norvegas kreipėsi policiją. Retas automobilis nebuvo įregistruotas, bet pareigūnams vis dėlto pavyko jį surasti ir grąžinti teisėtam savininkui.

Be to, pakruojiškis suklastojo tarptautinį krovinių transportavimo važtaraštį, kuriame pateikė melagingus duomenis, kad senovinis automobilis neva bus grąžinamas savininkui į Norvegiją.

Suklastotą važtaraštį Žygimantas M. elektroniniu paštu išsiuntė užsieniečiui taip siekdamas dar išvilioti pinigų. Už šią paslaugą jis nurodė sumokėti 2150 eurų. Prie laiško buvo pridėtos visai kito restauruoto automobilio nuotraukos iš vieno JAV portalo.

Jautėsi apgautas darbdavio

Kaltinamasis savo kaltę pripažino visiškai, labai gailėjosi. Jis papasakojo, kad kurį laiką jis dirbo Norvegijoje, tačiau jo darbdavys norvegas už atliktus darbus, jam ir kitiems lietuviams, esą liko skolingas ir neketino atsiskaityti.

Žygimanto M. teigimu, savo darbdaviui anksčiau buvo sutvarkęs visureigį, o atliktu darbu likęs patenkintas norvegas lietuvį ir rekomendavo savo tautiečiui.

Anot kaltinamojo, mintį parduoti šią mašiną turėjęs iš pat pradžių, kai suprato, kad bus apgautas - tai buvo kaip kompensacijos už negautą atlygį garantas.

Beje, teismo prašydama kaltinamajam skirti švelnesnę, negu numatyta, bausmę prokurorė pastebėjo ir tai, kad nevedęs vyras yra jaunas, darbingas, turi verslą, turi vizijų, idėjų, kaip jį toliau vystyti ir gauti pajamas ir kt.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder