temu

Du konservatoriai prašo „Temu“ nebeprekiauti daiktais su sovietine simbolika

(6)

Konservatoriai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Vytautas Kernagis prašo Airijoje įsikūrusią internetinę prekyvietę „Temu“ valdančios įmonės nebeprekiauti daiktais su sovietine simbolika, bet abejoja, ar į kreipimąsi bus atsižvelgta.

„Temu“ valdo įmonė „Whaleco Technology Limited“, priklausanti Kinijos e-komercijos milžinei „PDD Holdings“.

Pasak parlamentarų, šioje prekybos platformoje parduodamos prekės su sovietine simbolika rodo ne tik nepagarbą sovietinio režimo aukoms, bet ir bendrą istorijos neišmanymą.

„Sovietinės simbolikos naudojimas milijonams žmonių – tai skausmingų išgyvenimų priminimas. Kadangi Lietuvos policija jau yra atkreipusi dėmesį į prekybą šioje platformoje, mes įmonei siunčiame laišką ir, kaip įprasta, pridedame literatūros apie sovietinius nusikaltimus istorijos supratimui paskatinti“, – išplatintame pranešime teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarė BNS sakė, kad šis kreipimasis yra „moralinio pobūdžio“. 

„Kadangi tarptautinis (prekybininkas – BNS), reikia pagalvoti, ką su tuo daryti. Ir ar įmanoma. Nes tas pardavinėjimas gaunasi ir kaip demonstravimas šiuo atveju, reklama. Čia tokio šviečiamojo pobūdžio kreipimasis. Simbolinis, edukacinis, sklaida žinios, kad mums tai nepraeina pro akis. Policija savo ruožtu turėtų kokių būdų, kaip tą įvertinti“, – teigė konservatorė.

Pasak V. Kernagio, tikimasi, kad įmonė pripažins suklydusi ir nebetęs prekybos marškinėliais su sovietine simbolika. 

Lietuvos įstatymai numato administracinę atsakomybę už simbolių, tokių kaip sovietinės vėliavos ar herbai, nacistinės svastikos, sovietinio pjautuvo ir kūjo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ir kitų panašių ženklų, platinimą, naudojimą ar demonstravimą viešojoje erdvėje.

Pastaraisiais mėnesiais „Temu“ smarkiai reklamuojuosi Lietuvos vartotojams socialiniuose tinkluose.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder