Dulkys Briuselyje aptars vaistų trūkumą ES rinkoje

(1)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje, kur aptars vaistų trūkumą Bendrijos rinkoje.

Su amoksicilino trūkumu šalys susiduria dėl stipriai padidėjusio antibakterinių vaistų poreikio po COVID-19 pandemijos.

„Kadangi COVID-19 pandemijos metu buvo sumažėjęs sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, šių vaistų gamybos pajėgumai buvo sumažinti.

Šiuo metu esant minėtų ligų šuoliui, gamintojai nebespėja patenkinti šių vaistų poreikio, tad dauguma ES šalių patiria antibiotikų stygių, kas kelia grėsmę pacientų sveikatai“, – BNS nurodė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerija teigia, kad teigiamų pokyčių tikimasi su būsima ES teisyno peržiūra, tačiau – būtina pasirengti kitam peršalimo ligų sezonui. Pasak jos, pranešimų apie vaistų tiekimo sutrikimus Lietuvoje skaičius auga.

„Būtina ieškoti priemonių, galinčių padėti spręsti vaistų trūkumo problemą šiuo metu“, – nurodoma pranešime.

Ministerijos teigimu, posėdžio metu bus aptariamas reglamentas dėl Europos vaistų agentūrai mokėtinų mokesčių ir rinkliavų, bus diskutuojama dėl siūlymo, suteikti didesnį vaidmenį Europos vaistų agentūros Valdybai ir valstybėms narėms koreguojant mokesčius ir rinkliavas ateityje.

Ministrai taip pat pasikeis nuomonėmis dėl ES visuotinės sveikatos strategijos. Bus aptariama kaip galima stiprinti Bendrijos iniciatyvas visuomenės sveikatos srityje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder