Europoje su skiepais nuo COVID-19 tiesiogiai nesusieta jokių mirties atvejų

Ekspertai ruošia siūlymus Vyriausybei dėl trečiosios COVID-19 skiepo dozės

(1)

Sprendimų priėmėjams patariantys ekspertai jau yra surinkę ir apibendrina duomenis apie pirmosios nuo COVID-19 paskiepytos – medikų grupės imuniteto lygį. Ryškėja siūlymai, kaip galėtų vykti pakartotinis asmenų skiepijimas nuo kovido, rašo portalas delfi.lt

Lietuvoje trečiąja vakcinos nuo kovido doze jau nuo rugpjūčio pradžios yra skiepijama nedidelė imunosupresuotų pacientų grupė. Tai yra asmenys, sergantys onkohematologinėmis ligomis, dializuojami arba po organų transplantacijų, sergantieji autoimuninėmis ligomis, kai jiems taikoma imunosupresinė terapija.

Kaip skelbia delfi.lt, jau visai greitai pakartotinai skiepijamų asmenų dalis gali plėstis.

Premjerės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudlevičienė laidoje „Delfi tema“ sakė, kad praėjusią savaitę yra gauti duomenys apie medikų reprezentacinės grupės vakcinacijos proceso kontrolę ir imunizacijos lygį. Tai yra, kiek antikūnų medikai turi praėjus trims ir šešiems mėnesiams po vakcinacijos.

„Įvertinus šituos duomenis, bus pateiktos ekspertų rekomendacijos, kaip skiepyti medikų ir mokytojų bendruomenę, kurie buvo skiepijami pirmiausia.

Paskiepijus šiuos pirmojo fronto darbuotojus, kurie turi daugiausiai rizikingų kontaktų, toliau bus vertinama, kaip skiepyti ir visą populiaciją – ar tai bus tik rizikos grupės, ar, atsiradus ir naujų duomenų ir iš tarptautinių organizacijų, verta ir platesnę grupę populiacijos skiepyti“, – teigė Ž. Gudlevičienė.

„Rugsėjį abejotina, ar pradėtume skiepyti, bet spalis, aš manau, bus tas mėnuo, kai jau galėsime pradėti skiepyti medikus ir mokytojus“, – pridūrė ji. 

Ekspertų patariamajai grupei prie Vyriausybės priklausantis Nacionalinio vėžio instituto (NVI) onkoimunologas dr. Marius Strioga teigė, kad duomenys apie antikūnų lygį pas medikus dar yra apdorojami.

Pasak eksperto, pagal esamus duomenis, skiepijimas trečiąja doze turėtų vykti praėjus šešių-dvylikos mėnesių laikotarpiui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder