„Elektrum Lietuva“ perima 1 tūkst. veiklą nutraukiančios „Birštono elektros“ klientų

(1)

Lietuvos elektros tiekimo rinkoje – ir vėl pokyčiai. Įmonei „Birštono elektra“ apsisprendus nutraukti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklą, apie 1 tūkst. jos buitinių klientų nuo gegužės 1 dienos perima energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“.

„Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga sako, kad itin intensyvi konkurencija yra neatsiejama rinkos formavimosi dalis, todėl tokie pokyčiai neturėtų stebinti. Pasak jo, tokiu atveju svarbiausia apsaugoti elektros vartotojų, šiuo atveju –  gyventojų, interesus.

„Elektra yra kritiškai svarbi kiekvienam būstui, todėl tiekėjų sprendimai pasitraukti iš šios veiklos visų pirma neturėtų kelti nepatogumų vartotojams. Lietuvos buitinių elektros vartotojų rinkoje tai nėra pirmasis atvejis, kuomet traukiasi nepriklausomas elektros tiekėjas, mes ir vėl esame pasiruošę geriausiu įmanomu būdu pasirūpinti be pasirinkto tiekėjo likusiais vartotojais“, – sako M. Giga.

„Elektrum Lietuva“ perims apie tūkstantį „Birštono elektros“ klientų, iš kurių visi yra buitiniai elektros vartotojai, ir tieks jiems elektrą nuo gegužės pradžios. Šiuo metu „Elektrum Lietuva“ aptarnauja per 146 tūkst. fizinių elektros vartotojų bei apie 12 tūkst. juridinių klientų.

„Birštono elektros“ klientams jokių veiksmų imtis nereikia. Jų pasirašytos sutartys lieka galioti, privalomas perjungimo procedūras atliks „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), o sąskaitas už gegužės mėnesį suteiktas paslaugas jie jau gaus iš „Elektrum Lietuva“.

M. Giga teigia, kad sklandus vartotojų perėmimo ir jų aprūpinimo elektra procesas yra itin svarbus didinant pasitikėjimą atvira elektros rinka.

„Lietuvoje galiojantis teisinis reglamentavimas yra nukreiptas į maksimalią elektros vartotojų apsaugą, todėl elektros rinkoje dėl to neverta nerimauti.

Taip pat ir šiuo konkrečiu atveju – gyventojai neliks be elektros tiekimo, „Elektrum Lietuva“ teiks paslaugas tomis pačiomis sąlygomis, kurios galiojo su „Birštono elektra“.

Šalia to, jie galės naudotis visais privalumais, kuriuos šiandien turi mūsų klientai: ypatingai konkurencingi elektros planai, lanksčios sutarčių sąlygos, patogi savitarna, įvairūs deklaravimo ir sąskaitų apmokėjimo būdai“, – konstatuoja M. Giga.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) duomenimis, 877 tūkst. trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojų nepriklausomą elektros tiekėją turi pasirinkti iki 2025 m. gruodžio 18 d., beveik pusė (47 proc.) tą jau padarė. Pirmasis ir antrasis liberalizavimo etapai jau užbaigti ir šiandien nepriklausomu elektros tiekimu naudojasi 1,2 mln. Lietuvos gyventojų (70 proc. visų elektros vartotojų).

Skaičiuojant su „Birštono elektra“, Lietuvos rinkoje iki šiol konkuravo 7 nepriklausomi elektros tiekėjai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder