G. Nausėda: Macikuose galėtų iškilti istorinės atminties centras – svarbi vieta Lietuvos ir Europos istorinei atminčiai

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį pagerbė totalitarinių XX a. režimų aukų atminimą apsilankę Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos Gulago lagerio objektų komplekse.

Macikų lageriai – tai simboliška ir unikali vieta, kurioje net 15 metų veikė abiejų žiauriausių Europos totalitarinių režimų – nacistinio ir stalinistinio – lageriai. Abu naudojo tuos pačius pastatus ir infrastruktūrą žmonėms kalinti ir kankinti.

„Macikų lagerio simbolizmas priverčia susimąstyti apie totalitarinių režimų brutalią prigimtį, jų represinį aparatą ir nusikaltimus žmoniškumui, nusikaltimus, įvykdytus ir Lietuvos žemėje. Macikuose galėtų iškilti istorinės atminties centras, svarbus tiek Lietuvos, tiek Europos istorinei atminčiai“, – Prezidentūros pranešime cituojamas prezidentas G. Nausėda.

Šalies vadovo nuomone, totalitarinių režimų – ir nacizmo, ir komunizmo – nusikaltimų žmonijai tyrimai ir skleidžiama istorinė tiesa yra būtinas atsakas šių dienų tironams, kurie kėsinasi ir į praeitį, siekdami perrašyti istoriją ir įtikinti, kad agresorius – tai auka, o auka – tai agresorius.

Macikų lageriuose kalėjo, buvo kankinami ir nacių bei sovietų režimų aukomis tapo daugiau nei 20-ies šalių piliečiai: lietuviai, latviai, estai, lenkai, baltarusiai, rusai, ukrainiečiai, britai, prancūzai, belgai, amerikiečiai, kanadiečiai, olandai, danai, vokiečiai, austrai, čekai, vengrai, rumunai, armėnai ir netgi Naujosios Zelandijos piliečiai.

Valentina Gudienė (ELTA)

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder