G. Nausėda užstojo Vengriją dėl LGBTQ: nereikia iškart imtis teisėjo vaidmens (8)

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda užstojo Vengriją, sulaukusią aršios dalies kitų Europos Sąjungos (ES) šalių lyderių kritikos dėl kontroversiško įstatymo, draudžiančio nepilnamečiams suteikti prieigą prie bet kokios medžiagos LGBTQ tema.

G. Nausėda pareiškė, kad dalis ES kolegų Vengrijoje priimtą teisės aktą komentavo nesusipažinę su įstatymo tekstu.

Šalies vadovas paragino nesiimti teisėjo vaidmens neįsigilinus į tai, „ką Vengrija siekia padaryti“.

„Šiandien diskusija kartais vykdavo truputį nueinant nuo objekto ir, tiesą sakant, kartais kolegos net ir nelabai susipažinę su įstatymo tekstais mėgino komentuoti. Manau, kad tai nėra teisinga“, – žurnalistams sakė G. Nausėda po penktadienį paryčiais pasibaigusio Europos Vadovų Tarybos posėdžio.

„Pirmiausia turėtume įvertinti, ką Vengrija siekia padaryti, ką padarė ir tik tada jau imtis to vadinamojo teisėjo vaidmens. Šiandien tai padaryti buvo tikrai per anksti“, – pridūrė jis.

Ketvirtadienį Briuselyje susitikę ES šalių lyderiai kritikavo Vengrijos premjerą Viktorą Orbaną dėl minėto įstatymo, laikomo homofobišku ir prieštaraujančiu bendrijos vertybėms.

Turbūt griežčiausios kritikos prasidėjus susitikimui pažėrė Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte, pareiškęs, kad „Vengrijai nebėra vietos ES“.

V. Orbanas gynėsi nuo kritikos ir tvirtino, kad ES šalių vadovai naująjį teisės aktą klaidingai supranta. Pasak Vengrijos premjero, įstatymas nėra nukreiptas prieš seksualines mažumas.

„Esmė yra kaip vaikas sužino apie savo lytiškumą (...) ir su tuo susiję sprendimai yra išskirtinai tėvų reikalas“, – tvirtino V. Orbanas.

Prieš Europos Vadovų Tarybą 17 ES šalių lyderių pasirašė laišką, kuriuo smerkiamos „grėsmės pagrindinėms teisėms, ypač nediskriminavimo lytinės orientacijos pagrindu principui“.

G. Nausėda atsisakė pasirašyti šį laišką, nes pareiškė esąs įsitikinęs, jog „ne laiškais sprendžiamos problemos“.

Anksčiau šią savaitę daugelis tų pačių šalių bendru laišku pareiškė „rimtą susirūpinimą“ dėl Vengrijoje priimto įstatymo. Šį laišką Lietuva pasirašė, tai padarė užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius.

Raktažodžiai
Sigitai, patologinę neapykantą viskam be pasirinkimo demonstruoja "šeimų" marginalai. Klausia: kokios tavo politinės pažiūros? Atsako: aš visada prieš valdžią. Tai ir Nausėda tada ne valdžia, o tik glebus rudens lapelis pavėjuj, jei jau pasiduoda patvoriniam politikavimui. Žinoma, Visi procesai sprendžiami politine valia, o ne laiškais. Vos ne "seneliui į kaimą". Čia Nausėda būtų teisus. Tačiau tai nieko bendro neturi su asmenine pozicija ir politika apskritai. Tarnauja patvoriniams, kad tik Daukanto aikštėj langų neišdaužytų. Dabar apskritai Lietuvoje vyrauja bendra politikavimo tendencija - nesvarbu kas, nesvarbu kaip, svarbu, kad pakenktų valdantiesiems. Ir kuo daugiau melo, tulžies, kaltinimų nebūtais dalykais bei atvirų grasinimų. Jei veikėjai su tokia leksika kalba Tautos vardu, tai nejau mūsų Tauta puolė tai žemai? "Lietuva, kur tu eini?.." Gerai, kad Marcinkevičius šito viso jau nebegirdi. Labai sunku būtų žmogui.
Praeivis, 2021-06-25 20:17
Dėl tos netradicinės klubinės spalvuotos grupės savo nuomone išsakė Vengrijos, Lenkijos vadovai. Dabar dėl to tvirta savo nuomone pareiškė Lietuvos prezidentas G. Nausėda. Būtent LR prezidentas atsisakė pasirašyti ES šalių laišką , kurio neva būtų reiškiama utopinia parama netradiciniai klubiniai spalvuotai vadinamai bendruomenei . Tokį prezidento drąsu veiksmą - žingsnį palaiko dauguma Lietuvos piliečių. Ačiū Jums LR prezidente.
Sigitas, 2021-06-25 14:21
O kaip dvaro trubadūrai duduos dabar savo neapykantos triūbomis...
Nord, 2021-06-25 13:54
Sidebar placeholder