Galimybių pasą boikotuojantys verslai bus sužlugdyti (19)

Nenorintys skirstyti žmonių pagal COVID statusą verslai sulaukia vis daugiau spaudimo. Apie tai, kad žmonių neskirstys, paskelbusi Šiaulių „Gustuko picerija" jau sulaukė ne tik valdžios, bet ir partnerių piktų žvilgsnių.

Neseniai vienašališkai sutartį su picerija nutraukė pristatymo paslaugą teikianti įmonė „Bolt Food".

Tiesa, panašu, kad dėl to „Bolt" prarado ne tik partnerį, bet ir nemažai klientų.

Apie tai picerija pranešė savo klientams socialinio tinklo anketoje. „Tęsiame rubriką - kaip sunaikinti smulkiojo verslo atstovus, kurie turi kitokią poziciją...

Nepavykus to padaryti per valstybines institucijas, žengiamas antras žingsnis - pajamų mažinimas.

Šiandien gavome laišką iš partnerio Boltfood.be, kad jie vienašališkai nutraukia bendradarbiavimą su mūsų picerija.

Priežastys: picerijos aktyvumas platformoje yra tik 81,55 proc. mūsų darbo laiko, nes rekomendacinis prašymas yra 84 proc.

Ryškus rekomendacijos nevykdymas. Įmonė teigia, kad yra gavusi nusiskundimų dėl nepagarbaus mūsų personalo bendravimo su jų darbuotojais.

Pirmą kartą apie tai girdime; „Bolt Food" teigia, kad patyrė daugybę nepasitenkinimo iš savo klientų dėl vėluojančių užsakymų.

Peržiūrėjus praeitos savaitės statistiką, klientų vertinimo skalėje mūsų maistas, ribose tarp 1-5 balų, surinko 4,82 balo įvertinimą.

Ar nepatenkinti klientai gali palikti tokį aukštą įvertinimą?

Mūsų picerija turi geriausią įvertinimą Šiaulių mieste.

Visą mūsų bendradarbiavimo su „Bolt" laikotarpį iš jų nesame sulaukę nė vienos pretenzijos, pastabų, kad kažkas negerai.

Patys gerai suprantate, kad versle visada ieškoma bendrų sprendimų, kompromisų. Šioje situacijoje viskas aišku... Didelė kompanija „iš žaidimo" išmeta mažą...

Koks paradoksas, kita išvežimų platforma, su kuria bendradarbiaujame, neturi mums jokių pretenzijų.

Vadybininkės paprašius galimybės pabendrauti su „Bolt" vadovu, kad rastume bendrų sprendimų, buvo gautas atsakymas raštu: „Tokios galimybės nėra, atsiprašau."

Jūs dar tikite, kad gyvename laisvoje šalyje?" - savo sekėjams naujieną pranešė picerija.

„Vakaro žinios" susisiekė su „Gustuko picerijos" vadovu Mantu Zemlecku ir pasiteiravo, ar didesnis spaudimas pagaliau privers mažą šeimos verslą paklusti valdžios nurodymams?

- Manau, ši mūsų kova greitai persikels į teismą. Pritarimą šiai idėjai jau pareiškė daug verslininkų.

O „Bolt Food" sprendimas, manau, buvo priimtas dėl mūsų deklaruojamų vertybių.

Mano žiniomis, nė vienam restoranui sutartis nebuvo nutraukta tokiu būdu.

Juk tai yra maisto išvežėjas - kuo daugiau partnerių turi, tuo daugiau uždirba. Mūsų restoranas sugeneruodavo apie 4-4,5 tūkts. eurų apyvartą kiekvieną mėnesį.

Šiaip sau verslas tokių pinigų neatsisakytų...

Šios situacijos pradžioje „Bolt Food" pasirodė kiek arogantiškai. Klientai ir patys kreipėsi į „Bolt Food" su klausimais dėl „Gustuko picerijos".

Jie sulaukė atsakymų, kad mūsų restoranas nesilaiko saugumo reikalavimų.

Bet reikia pripažinti, kad norint dirbti „Bolt" kurjeriu nereikia pateikti jokios informacijos, ar esi pasiskiepijęs, ar persirgęs ir turi antikūnų. Nereikalaujama testuotis kas dešimt dienų.

Verslai, nusprendę priimti žmones tik su Galimybių pasais, kažkodėl drąsiai įsileidžia „Bolt" darbuotojus, nors jie, tikėtina, nė neturi Galimybių paso.

Tiesa, reikia paminėti, kad, paviešinus situaciją, su mumis susisiekė „Bolt Food" vadovybė, bet dabar jau mes patys nebenorime tęsti bendradarbiavimo.

Šiuo metu ieškome vairuotojo, kuris išvežios picas.

- Atrodo, kad „Bolt Food" sprendimas tik padidino klientų palaikymą jūsų picerijai?

- Žmonės jautriai į tai sureagavo. Manau, kad šis „Bolt" žingsnis jiems nemažai kainavo.

Ne tik prarado mus, kaip partnerį, bet ir praretino klientų ratą.

Mes gavome nemažai vaizdo žinučių, kuriose nufilmuota, kaip žmogus atsisiunčia „Bolt Food" programėlę, įvertina ją neigiamai ir ištrina.

Tai parodė, kad manymas, jog nuo mūsų nieko nepriklauso, kad mažas verslas niekam nerūpi ir neturi galios, yra klaidingas.

Pajutome tokią vienybę ir palaikymą, kad sunku žodžiais apsakyti.

Manau, tai pasiuntė tokį signalą šiai įmonei, kad jie daugiau nerizikuos iš savo sistemos išmesti jokio mažo verslo.

- Viso to rezultatas - Rugsėjo 1-ąją sulaukėte tiek klientų, kad prie picerijos nusidriekė didžiausia eilė?

- Galime pasidžiaugti, kad tiek daug žmonių picerija dar nebuvo sulaukusi. Mes turime 29 stalus.

Visi jie buvo užimti ir dar tiek pat žmonių laukė eilėje. Tai mus labai motyvuoja, jaučiame pozityvą.

- Kaip jūsų personalas jaučiasi, dalyvaudamas tokiose vertybinėse kovose?

- Įdomu tai, kad beveik pusė mūsų darbuotojų yra pasiskiepiję. Kita pusė apsisprendė nesiskiepyti, o testuotis. Tą mes finansuojame.

Atrodo, kad įmonės viduje turėtų vykti tikras karas, tačiau yra visiškai priešingai - visi puikiai sutariame ir gerbiame vienas kito pasirinkimą.

Tai rodo, kad įmanoma bendrauti, neskirstant žmonių į pasiskiepijusius ir ne.

Beje, manau, jog, jei valdžia nurodys, kad trečioji vakcinos dozė taip pat privaloma, didelė grupė žmonių, kurie jau pilnai pasiskiepiję, tam priešinsis.

Juk buvo sakoma, kad dviejų dozių užteks.

- Lyg dar būtų maža, prieš kelias dienas Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad restoranai maistą, skirtą išsinešti, žmonėms be Galimybių paso turi išduoti atskirose erdvėse. Kaip verslas priimta tokias ministerijos staigmenas, kai iš vakaro paskelbiama apie permainas, kurios įsigalios po kelių valandų?

- Pastaruoju metu jau esame įpratę penktadienio popietę sulaukti iš ministerijos panašių staigmenų, kai reikia per kelias valandas ar dienas perorientuoti verslą.

Tačiau šį kartą pokyčiai mūsų nepalietė. Nauja tvarka buvo priimta dėl tų verslų, kurie žmones priima tik su Galimybių pasu.

Tie, kas paklausė valdžios pažadų ir pradėjo dirbti tik su Galimybių pasais, negalėjo priimti žmonių be Galimybių paso net tada, kai jie tiesiog norėjo įsigyti maisto išsinešti.

Todėl ir buvo priimti pakeitimai.

- Artėja rugsėjo 13-oji, kai turėtų įsigalioti dar griežtesni ribojimai Galimybių paso neturintiems žmonėms. Kokios verslo nuotaikos?

- Jos jau seniai yra labai neigiamos. Mes tikriausiai dirbsime ir toliau. Greičiausiai iki pirmos baudos.

Kaip atrodytų realybėje nauji ribojimai, sunku nuspėti.

Pavyzdžiui, į kavinę ateis Galimybių pasą turintis žmogus ir užsisakys du gėrimus. Mes jį aptarnausime, o antrą gėrimą jis gali tiesiog pastumti savo draugui, su kuriuo atėjo.

Draugas nieko neperka, tad jo mes Galimybių paso ir neprašysime.

O neįleisti į viešą vietą žmogaus - negalima. Taip pat būtų ir jeigu ateitų Galimybių paso neturintys tėvai su vaiku iki 16 m., kuriam Galimybių pasas išduodamas be jokių kriterijų.

Sulaukiu nemažai skambučių iš verslininkų, kurie jau neslepia, kad prarado viltį.

Pasikalbame tarpusavyje ir vis dar tikimės, kad tokių ribojimų, kurie skelbiami, valdžia nepriims.

Nes niekas neranda logiškų paaiškinimų, kam reikia taip skirstyti žmones. Jeigu tai iš tiesų taps realybe, vadinasi, kažkas mūsų valstybėje vyksta labai negerai...

Jeigu valdžia pamins žmonių konstitucines teises, manau, tai atsilieps ir žmonių pasirinkime bei sprendimuose. Gal ir jie nuspręs nesilaikyti įstatymų.

Informacija

Beje, „Vakaro žinios" pasižvalgė „Bolt Food" programėlėje ir rado daugybę picerijų, kurios klientų yra įvertintos daug prasčiau, ir niekas sutarčių su jomis nenutraukė.

Pavyzdžiui, Vilniuje veikianti picerija yra įvertinta viso labo 3,7 balo iš 5. Dvi Vilniuje veikiančios picerijos „Jurgis ir drakonas" (nuolat palaikančios LGBT judėjimą) puikuojasi 4,4 balo įvertinimu.

Tokių pavyzdžių yra daugybė. Iš visų šių picerijų, nepaisant tokių įvertinimų, maistą per „Bold Food" programėlę užsisakyti galima.

„Vakaro žinios" kreipėsi į „Bolt Food" su klausimais, kiek neigiamų klientų atsiliepimų yra fiksavusi įmonė dėl „Gustuko picerijos" bei kiek pastaruoju metu bendradarbiavimo sutarčių „Bolt Food" yra nutraukusi vienašališkai?

Tačiau įmonė į šiuos klausimus atsakyti nepanoro, tik atsiuntė bendrą komentarą.

„Esame verslo organizacija ir priimdami sprendimus vadovaujamės dvišaliais sutartais įsipareigojimais, o ne asmeninėmis simpatijomis ar politika.

Vykdant restoranų kokybės vertinimą, stebime tokius kriterijus, kaip partnerio aktyvumas, užsakymų pagaminimo laikas, mums labai svarbus ir bendravimas su maistą pristatančiais kurjeriais.

Šis atvejis nėra išskirtinis, kai įvertinus „Bolt Food" tam tikro partnerio teikiamų paslaugų kokybę nuspręsta darbą su restoranu nutraukti", - sakė „Bolt Food" maisto pristatymo plėtros vadovas Baltijos šalyse Ruslanas Savičius.

Raktažodžiai
Baisu ziureti ir klausytis… Greiciau nauji rinkimai su nauja VRK.
Svečias, 2021-09-15 01:44
Kas cia per baidykles?
Klausimelis, 2021-09-15 01:10
nuotraukoje trys vistos ir du gaideliai
rimas, 2021-09-13 11:30
Sidebar placeholder