Garbačiauskaitė-Budrienė dalyvaus naujame konkurse dėl LRT vadovės posto

Kadenciją baigianti LRT generalinė direktore Monika Garbačiauskaitė-Budrienė tvirtina dalyvausianti naujai rengiamame konkurse dėl visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus posto. Apie šį sprendimą dabartinė LRT vadovė ketvirtadienio popietę pranešė savo „Facebook“ paskyroje.

„Ketinu dalyvauti naujame LRT vadovo konkurse. Esu tikra, kad mano programa buvo profesionaliai parengta ir išsami, jos pristatymas solidus, esu pasirengusi ir netgi norėčiau apie LRT ateitį diskutuoti ir viešai“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Ji apgailestavo, kad antradienį posėdžiavusi LRT taryba neišrinko generalinio direktoriaus, todėl pakartotiniai rinkimai bus organizuojami birželio mėnesį.

„Padėtis nemaloni, bet grūdinanti. Ir man dabar svarbiausia, kad dėl jos nenukentėtų pati LRT ir būtų sąžiningai atliepti mūsų auditorijos lūkesčiai. Prieš penkerius metus atėjau į LRT tam, kad padaryčiau ją kokybiškesne, modernesne, pasiekiančią platesnę auditoriją ir šią savo misiją išpildysiu iki galo.

Vadovų komanda tam pritaria ir dirbs petys petin, sulaukiau ir daugybės darbuotojų, draugų, bičiulių ir visai nepažįstamų žmonių palaikymo, už ką visiems esu labai dėkinga.

Mes dirbsime toliau ir stengsimės įgyvendinti 2023-2027 m. LRT strategiją, kurią kūrėme kartu su darbuotojais ir LRT taryba“, – rašė visuomeninio transliuotojo vadovė.

ELTA primena, kad antradienį įvyko LRT generalinio direktoriaus rinkimai, tačiau nė vienam iš šešių kandidatų nesurinkus pakankamo palaikymo.

„Būtent šiandien vyko diskusijos ir kandidatų programų pristatymas. Po diskusijų ir susitikimų su kandidatais taryba posėdžiavo.

Buvo apsikeista nuomonėmis. Ir šiandieną yra situacija, kai nei vienas iš kandidatų negavo reikiamo garsų skaičiaus“, – antradienį po LRT tarybos posėdžio teigė jos pirmininkas Eugenijus Valatka.

Pasak E. Valatkos, nei vienas iš kandidatų pirmame ture nesurinko daugiau nei 7 balsų. Antrajame ture kandidatai surinko po vienodą balsų skaičių.

Portalo lrytas.lt žiniomis, šie kandidatai, tai – dabartinė LRT generalinė direktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė ir Aistis Zabarauskas.

LRT generalinį direktorių konkurso būdu skiria 12 narių LRT taryba. Po keturis tarybos narius skiria prezidentas ir Seimas, po vieną narį deleguoja Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Dabartinė LRT vadovė M.Garbačiauskaitė-Budrienė penkerių metų kadenciją pradėjo 2018-aisiais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder