Darius Mockus

Garsus advokatas įvertino „MG Baltic“ korupcijos bylą: kodėl kaltinimų nesulaukė Darius Mockus ir koks buvo socialdemokratų vaidmuo?

Praėjusią savaitę labai netikėtai ir ganėtinai skandalingai pasibaigus garsiajai „MG Baltic“ korupcijos bylai, kai trys pagrindiniai kaltinamieji buvo pasiųsti už grotų, šios bylos niuansai aptarinėjami iki šiol. Vienas iš teisininkų, iš profesinės pusės šiuo metu besigilinantis į bylą, yra garsus advokatas Dominykas Vanhara.

Advokatas feisbuke jau kurį laiką nagrinėja ir komentuoja teisėjų nuosprendį dėl nemažai klausimų sukėlusios „MG Baltic“ korupcijos bylos bei savo įžvalgomis sutiko pasidalyti ir su Alfa.lt.

Darius Mockus žinojo apie situaciją

Kaip ir ne vienam lietuviui garsiosios bylos metu, advokatui kilo klausimas, kodėl byloje Darius Mockus nesulaukė kaltinimų, kadangi yra įrodymų, kad buvusio „MG Baltic“, dabar „MG grupė“, savininkas žinojo apie korupciją.

D. Vanhara sakė, kad, nors D. Mockus nesulaukė kaltinimų, teismo nuosprendyje yra įrašyta ir aiškiai konstatuota, kad viskas vyko su jo pritarimu ir žinojimu.

„Teismo nuosprendyje yra konstatuota, kad viskas buvo daroma su D. Mockaus žinia. Veiksmai, kuriuos darė Raimondas Kurlianskis, buvo žinomi ne tik D. Mockui, bet ir jo skatinami“, – sakė advokatas.

Anot jo, garsioje kalėdinėje vakarienėje įrašyti pokalbiai atsispindi nuosprendyje – pokalbyje girdima, kad D. Mockus sako: „Aš pinigus duodu, ne R. Kurlianskis, ne konservatorius, o aš.“

„Pamąsčiau, kad galbūt buvo taip, kad prokuroras ir ikiteisminio tyrimo institucijos racionaliai įsivertino savo galimybes, nusimatė, kokį pajėgumą jie galės skirti byloje, ir pamąstė, kad bandoma apžioti tiek, kiek galima praryti“, – Alfa.lt sakė D. Vanhara.

Kalbėdamas apie Lietuvos socialdemokratų partijos vaidmenį nuosprendyje, advokatas sakė, kad socialdemokratai dabar beveik nieko nekomentuoja, tačiau yra įrašytas pokalbis, kuriame R. Kurlianskis kalba su medicinos profesoriumi, kurio vardas ir pavardė byloje yra nuasmeninti.

„Pokalbio situacija: medicinos profesorius klausia, su kuriomis partijomis R. Kurlianskis ruošiasi dirbti ir kurias remti. Šis išvardija: Tėvynės sąjunga, liberalai, Darbo partija ir Socialdemokratų partija.

R. Kurlianskis iškart darė pastabą, kad su ankstesne konservatorių vadovybe, Andriumi Kubiliumi, nesusidirbo, bet nėra aišku, kaip bus su nauja. Po to profesorius toliau uždavinėja klausimus „Jūs, ko gero, liberalus vis tiek laikote pagrindiniais?“ R. Kurlianskis atsako, kad liberalai anksčiau buvo pagrindiniai, bet dabar mato galimybę žengti plačiau ir bandyti dirbti su visais“, – R. Kurlianskio pokalbį su medicinos profesoriumi atskleidė advokatas.

Kaip sakė D. Vanhara, kriminalinės žvalgybos metu užfiksuotų pokalbių metu verslininkas teigė, kad yra keturios partijos, kurios domina koncerną bei kurias ruošiasi remti ir dirbti kartu.

Advokatas Dominykas Vanhara.
Advokatas Dominykas Vanhara.

„Partijos nelabai ką komentuoja“

Advokatas teigė, kad įdomi pačių socialdemokratų ir konservatorių laikysena – iš socdemų pusės nėra jokių komentarų, o konservatoriai, kaip valdančioji partija, skandalingą bylą komentuoja nenoriai.

„Jeigu prisimintume 2016 m. vykdytas kratas pas Eligijų Masiulį, visi socialdemokratai buvo lyg praradę amą, nuščiuvę, visai kaip dabar. Nelabai ką komentuoja. Įdomu, nes kai politinis oponentas papuola į tokią situaciją, dažniausiai visi džiaugiasi, kuo garsiau rėkia, ragina pažiūrėti, kas dedasi, o dabar tylu ir ramu“, – teigė D. Vanhara.

Pasak jo, taip yra todėl, kad nuosprendyje socialdemokratų ir konservatorių partijos yra ne kartą minimos ir supratusios, kad teisėsaugos institucijos apie jas gali turėti informacijos. Tokiu atveju gali paaiškėti ir socialdemokratams „MG Baltic“ korupcijos voratinklyje tekęs vaidmuo, turėti ryšiai.

„Iš nuosprendžio tai neatsispindi, nes ne jie (partijos – aut. past.) buvo kaltinamieji byloje. Apie partijas byloje nurodymai nerinkti ir neįtraukti. Matoma tik tai, kas yra išplaukę iš kitų įrodymų, pavyzdžiui, apie Liberalų sąjūdį, R. Kurlianskį“, – sakė jis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder