Gintarė Skaistė.

Gintarė Skaistė: didžioji dalis maitinimo ir kultūros sektoriaus įmonių net nėra PVM mokėtojos

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad šiuo metu Vyriausybė rengia išvadą dėl Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) siūlymo taikyti neterminuotą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo, sporto ir kultūros sektoriams.

Pasak jos, didžioji dalis maitinimo ir kultūros sektoriaus įmonių net nėra PVM mokėtojai.

„Kadangi sulaukėme prašymo parengti Vyriausybės išvadą, tai ją tikrai rengiame. Renkame papildomus argumentus tam, kad būtų galima pagrįsti Vyriausybės poziciją, nes visuomenėje sklando ir daug tam tikrų mitų, įsivaizdavimų, kam yra taikoma ta PVM lengvata.

Didžioji dalis maitinimo ir kultūros sektoriaus įmonių, juridinių ir fizinių asmenų kurie teikia tas paslaugas, net nėra PVM mokėtojai“, – trečiadienį žurnalistams teigė G. Skaistė.

„Tai reiškia, kad jie nemoka nei lengvatinio, nei normalaus tarifo, jie tiesiog netaiko PVM. Todėl, absoliučiai daugumai įmonių ši lengvata nėra aktuali“, – pridūrė ji.

Ministrė aiškino, kad didžioji dalis lengvatos naudos gavėjų koncentruojasi tose įmonėse, kurios turi dideles apyvartas.

„15-a didžiausių PVM lengvatos naudos gavėjų, bent jau maitinimo sektoriuje, koncentruojasi ties greitojo maisto restoranais ir tinklinėmis picerijomis. Manome, kad tai visgi nėra smulkus ir vidutinis verslas, kaip jį įsivaizduoja statistinis Lietuvos gyventojas“, – tvirtino ji.

G. Skaistė negalėjo užtikrinti, kad Vyriausybė prieštaraus BFK priimtam sprendimui, nes sprendimą priima visi Vyriausybės nariai ir koks jis bus, šiandien pasakyti yra per anksti.

„Vyriausybė renka argumentus, galų gale, sprendimas yra visos Vyriausybės narių, tad šiandien pasakyti koks bus sprendimas yra ankstyva. Man atrodo, bus parengtas Vyriausybės išvados projektas su visais argumentais ir galėsime drauge su kitais ministrais padiskutuoti ir nuspręsti“, – tvirtino finansų ministrė.

„Manau, artimiausiu metu galėsime išvados projektą parengti“, – pridėjo ji.

ELTA primena, kad pirmadienį Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen paprašė Vyriausybės skubiai pateikti išvadą dėl Seimo BFK siūlymo, taikyti neterminuotą PVM lengvatą maisto, kultūros ir sporto sektoriams.

Praeitą trečiadienį BFK pritarė įstatymo projektui, kuriuo siekiama neterminuotai pratęsti lengvatinio 9 proc. PVM taikymą maitinimo paslaugoms, visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių, sporto renginių, sporto klubų lankymui bei atlikėjų teikiamoms atlikimo paslaugoms.

Už įstatymo projektą balsavo 9 BFK posėdyje dalyvavę Seimo nariai, susilaikė vienintelis Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Matas Maldeikis.

Tarp įstatymo projektą registravusių Seimo narių yra ir Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai M. Majauskas, Kazys Starkevičius, Mindaugas Skritulskas ir Antanas Čepononis.

Konservatorių partijos prezidiumas dar spalio viduryje buvo įpareigojęs konservatorių frakciją Seime neteikti ir nepalaikyti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų kitų metų valstybės biudžeto projektui.

Tuo tarpu šią savaitę priimtame TS-LKD priežiūros komiteto nutarime deklaruota aiški rekomendacija į ginčus dėl PVM lengvatų su Vyriausybe įsivėlusiam M. Majauskui.

Politikui rekomenduojama atsiimti savo parašus, kurie buvo padėti po su Vyriausybę nesuderintais pasiūlymais. Kitu atveju, pažymima dokumente, konservatorių frakcijai būtų siūloma išsirinkti ir deleguoti naują BFK pirmininką, o pačiam politikui apleisti partijos gretas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder