Finansų ministrė Gintarė Skaistė

Gintarė Skaistė: galutinis biudžeto projektas turėtų sulaukti palaikymo Seime

(1)

Antradienį Seimui ketinant balsuoti dėl 2024 metų valstybės biudžeto projekto, finansų ministrė Gintarė Skaistė tikisi, kad biudžetas bus priimtas – tam turėtų užtekti koalicijos partnerių balsų.  

 

G. Skaistė sako, kad biudžeto projektas pakankamai apsvarstytas, jis atsižvelgia į dabartinius iššūkius.

„Aš krištolinio rutulio neturiu, bet manyčiau, kad aštriausi kampai yra išspręsti, diskusijos, man atrodo, buvo ganėtinai vaisingos, atsižvelgta į prioritetus, kurie buvo išsakyti Seimo narių, Seimo komitetų, padidintas finansavimas tiek keliams, tiek neformalaus ugdymo finansavimas.

Tikėčiausi, kad galutinis biudžeto projektas yra toks, kuris sulauktų Seimo narių palaikymo ir jis tikrai atliepia dabartinius iššūkius, kuriuos mes šiandien turime“, – pirmadienį žurnalistams sakė G. Skaistė.

Ji tikisi, kad biudžeto priėmimui Seime užteks koalicijos partnerių balsų. 

„Natūralu, kad yra kliaunamasi koalicijos narių parama vien todėl, kad biudžetas įgyvendina Vyriausybės programą, kadangi Vyriausybėje mes dirbame kartu, tikiu, kad biudžetas turėtų sulaukti visų koalicijos partnerių palaikymo“, – sakė finansų ministrė.

Pirmadienį koalicijos partneriai renkasi į pasitarimą ir G. Skaistė tikisi jų palaikymo: „Tikiu, kad bus sprendimas palaikyti biudžeto projektą“.

Vyriausybė pirmadienį pritarė siūlymui kitų metų biudžeto išlaidas padidinti dar apie 650 tūkst. eurų, padidinant grynąjį skolinimosi limitą. Išlaidos padidintos įvertinus mažą dalį paskutinių Seimo narių pasiūlymų – jų vertė siekė 690 mln. eurų. 

Priimant biudžetą Seime nauji siūlymai nebebus svarstomi, sako G. Skaistė.

„Rytoj jau laukia baigiamoji biudžeto priėmimo stadija, tai reiškia, kad pasiūlymų registruoti nebegalima“, – teigė G. Skaistė.

Pirmą kartą patikslinus biudžeto projektą jo pajamos, palyginti su pirminiu projektu, sumažėjo 30 mln. eurų iki 16,98 mlrd. eurų, o išlaidos išaugo 111 mln. eurų iki 20,6 mlrd. eurų. 

Dėl to biudžeto deficitas padidėjo nuo 2,9 iki 3 proc. – tai reiškia, kad pasiektas Mastrichto kriterijaus limitas ir išlaidų didinti jau negalima.  

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder