Nausėda ir Bukarešto devyneto vadovai Varšuvoje susitiks su Bidenu, NATO vadovu

Gitanas Nausėda: EVT buvo pasiektas persilaužimas, nes pripažinta, kad Baltarusija vykdo hibridinę ataką

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad pastarąją savaitę vykusioje Europos Vadovų Taryboje (EVT) buvo pasiektas persilaužimas, nes buvo sutarta, kad Baltarusija, prieš Lietuvą organizuodama nelegalią migraciją, vykdo hibridinę ataką.

„Migracijos klausimas tebelieka vienas iš svarbiausių klausimų mūsų dienotvarkėje. EVT posėdis, įvykęs praėjusią savaitę, buvo labai svarbus ir tikrai buvo pasiektas persilaužimas pirmiausiai vertinant patį faktą, pateikiant jo politinį įvertinimą. Buvo pripažinta, kad tai yra migracijos hibridinė ataka“, – spaudos konferencijoje trečiadienį teigė G. Nausėda.

Prezidentas atkreipia dėmesį, kad Europos Komisija buvo įpareigota pateikti priemones, kurios galėtų stabdyti šią migracijos bangą, ir adekvatų finansavimą joms.

G. Nausėda paaiškino ir Lietuvos poziciją dėl fizinio barjero statybos pasienyje su Baltarusija. Prezidentas taip pat akcentavo, kad EVT nuskambėję pasisakymai dėl barjero finansavimo dar nebūtinai lems galutinius sprendimus.

„Dėl finansavimo formuluotė buvo pasirinkta tokia, kokią praktiškai siūlė tos valstybės, kurios yra labiausiai paveiktos migracijos krizės, ir Lietuva čia vaidino vieną iš svarbiausių vaidmenų, kad būtų priimta būtent tokia redakcija“, – sakė prezidentas.

„Tačiau EVT neteikia instrukcijų, ji nesurašo išsamiai, kokios priemonės ir kokie veiksmai turi būti padaryti. Ji pirmiausiai duoda politinį užsakymą vykdomosios valdžios institucijoms. Štai kodėl atskiri pareiškimai, kad siena bus finansuojama arba siena nebus finansuojama, dar yra tik pirmieji mėginimai užpildyti turiniu tuos pareiškimus, šį gairių tekstą, kuris buvo nustatytas EVT“, – pabrėžė jis.

Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuvos poziciją fizinio barjero finansavimo klausimu be išlygų palaiko „bemaž pusė ES valstybių“.

„Mes turime bemaž pusę valstybių, kurios pradžioje be jokių išlygų parėmė tą tekstą, kuris buvo pasiūlytas. Mes turime patikinimą ir paramą taip pat iš kai kurių kitų valstybių“, – sakė G. Nausėda.

„Mes padarėme puikią pradžią, dabar reikia dirbti toliau. Sprendimas padarytas, politinės nuostatos ir ES politinė pozicija yra aiški: tai yra atsakas, tai yra greita, stipri reakcija tam, kad Baltarusijos režimas nesinaudotų žmonėmis kaip ginklais prieš suverenias kaimynines valstybes“, – taip pat akcentavo jis.

ELTA primena, kad Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, kuriame dalyvauja prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienio sesija buvo skirta migracijos ir skaitmeninimo temoms aptarti. EVT posėdyje buvo pasiektas susitarimas migracijos klausimu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder