Gitanas Nausėda mano, kad socialdemokratai savo bendruomenėje gali rasti žmones, kurie ves partiją į Seimo rinkimus

(2)

Viešojoje erdvėje vis dar diskutuojant, kas galėtų tapti Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatų į Seimą sąrašo lyderiu, prezidentas Gitanas Nausėda neabejoja, jog kairioji politinė jėga geba savarankiškai išspręsti kilusius iššūkius ir rasti, kas ves partiją į parlamento rinkimus.

„Partija yra savarankiška, stipri, senas tradicijas turinti partija. Ji tikrai gali spręsti problemas, kurios yra susijusios su asmenybėmis, naujais lyderiais. Ir tikiu, kad tikrai skaitlingoje partijos bendruomenėje surastų tuos žmones, kurie ves partiją į Seimo rinkimus“, – ketvirtadienį Kaune žurnalistams sakė G. Nausėda.

Visgi, sulaukęs klausimų apie galimus LSDP sąrašo lyderius, G. Nausėda teigė nesuprantantis, kodėl turi atsakyti į klausimus, susijusius su socialdemokratais.

„Tiesą sakant, aš nesuprantu, kodėl aš turiu atsakyti į šį klausimą. Aš esu Lietuvos Respublikos prezidentas“, – sakė prezidentas.

Nors rinkimai į Seimą vyks jau šių metų spalį, LSDP kol kas nėra aiškiai įvardijusi, kas pretenduoja tapti partijos kandidatų sąrašo lyderiu. Anksčiau būsimu premjeru įvardijamas Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius LSDP narių buvo išreitinguotas pirmuoju numeriu kandidatų sąraše. Tačiau pirmadienį politikas sulaukė teismo sprendimo ir buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, turto pasisavinimo.

Po pirmos instancijos teismo sprendimo LSDP lyderė Vilija Blinkevičiūtė patikino, kad M. Sinkevičiaus nebus partijos kandidatų į Seimą sąraše.

Galutinį kandidatų sąrašą ir politiką, kuris ves socialdemokratus į parlamento rinkimus, LSDP ketina paskelbti birželio 15 d. vyksiančioje partijos konferencijoje.

Tiesa, prieš antrąjį prezidento rinkimų turą šalies vadovas G. Nausėda interviu Eltai teigė – jei socialdemokratai rudenį laimėtų rinkimus, jis premjerės pareigose matytų V. Blinkevičiūtę. Šalies vadovas neatmetė galimybės pabandyti įkalbėti LSDP pirmininkę užimti Vyriausybės vadovės postą.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalį.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder