Gitanas Nausėda

Gitanas Nausėda: vaikams galimybių pasas turėtų būti išduodamas ir atlikus testą nuo COVID-19

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad galimybių pasas privalo būti epidemijos valdymo įrankiu, o ne priverstiniu skiepijimosi skatinimo instrumentu, todėl valstybė privalo užtikrinti vaikams galimybę nemokamai periodiškai testuotis.

„Periodinis mokinių testavimas yra viena svarbiausių priemonių viruso plitimui mokyklose užkardyti. Nemokamas ir visuotinai prieinamas testavimas turi būti nuolat vykdomas visose mokyklose. Tai leis ir toliau užtikrinti kontaktinį ugdymą, plintant naujoms viruso atmainoms“, – Eltai perduotame komentare teigė šalies vadovas.

Prezidentūra teigia, kad pirmadienį vykusio susitikimo su šalies vadovu metu premjerė Ingrida Šimonytė užtikrino prezidentą, kad galimybių pasas vaikams nuo 12 metų bus išduodamas ne tik pasiskiepijus nuo COVID-19, bet ir atlikus mokyklose testą kaupiamuoju metodu, nemokamą PGR testą arba ištyrus antikūnų kiekį, kuris rodo imunitetą, įgytą persirgus koronavirusu.

Vyriausybė yra priėmusi sprendimą nuo gruodžio 28 dienos iš vaikų nuo 12 metų, norinčių užsiimti kai kuriomis veiklomis, lankytis prekybos centruose, reikalauti galimybių paso. Dabar tokio paso reikia vaikams nuo 16 metų.

Dėl šio sprendimo piktinasi dalis tėvų, prie Vyriausybės ir Prezidentūros jie periodiškai rengia basų kojų akcijas.

Sidebar placeholder