abiturientai

Į geriausius universitetus priimtų 19 lietuvių mokslus padengs valstybė, jie turės grįžti

Valstybė finansuos devyniolikos lietuvių studijas geriausiose užsienio aukštosiose mokyklose, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Jie tapo šių metų konkurso „Kitas 100“ laureatais.

Studijas užbaigę konkurso laimėtojai įsipareigoja grįžti į Lietuvą ir savo žinias pritaikyti čia dirbant bent trejus metus.

„Džiaugiamės, kad konkurso dalyviai tokie motyvuoti ir pasirengę studijoms geriausiuose viso pasaulio universitetuose.

Kasmet sulaukiame gausaus būrio stiprių, gabių pretendentų – esamų ir būsimų studentų, priimtų į lyderiaujančias aukštąsias mokyklas, tad valstybė siekia kuo daugiau prisidėti prie jų studijų, suteikti galimybę sėkmingai jas užbaigti. Lauksime šių jaunų žmonių grįžtant“, – pranešime sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

Konkurso laimėtojams stipendijos teikiamos padengti studijas universitetuose, patenkančiuose į geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų dvidešimtuką. 

Iš 19 šių metų laimėtojų 15 studentų į bakalauro, vientisąsias, magistrantūros ar doktorantūros studijas aukštosiose mokyklose buvo priimti šiemet, likusieji studijas pradėjo anksčiau. 

Parama studijoms šiemet skiriama šešiems studentams, įstojusiems į Kembridžo universitetą, keturiems – į Oksfordo universitetą, taip pat studijuojantiesiems Kolumbijos universitete, Vienos miesto muzikos ir menų universitete, privačioje mados mokykloje Polimoda, privačioje mados mokykloje Esmod, Berklio muzikos koledže, Londono universiteto koledže bei Londono imperatoriškajame koledže. 

Šiemet stipendijos teikiamos pasirinkusiesiems sociologijos, mechanikos inžinerijos, taikomosios matematikos, architektūros, filosofijos ir politikos, migracijos, chemijos, Azijos ir Vidurio Rytų, smuiko, mados, dizaino, vokalo ir kitas studijų programas. 

2022 metais prašymus dalyvauti konkurse pateikė 51 studentas, priimtas į geriausias aukštąsias mokyklas užsienyje. 

Renkant konkurso laimėtojus, paramą administruojančio Valstybinio studijų fondo sudaryta komisija vertina dalyvio pasirinktos aukštosios mokyklos užimamą vietą tarptautiniuose reitinguose, asmens motyvaciją, rekomendacinius laiškus bei gyvenimo aprašymą. 

Atrinktiems pretendentams gali būti skiriama iki 38 tūkst. eurų vieneriems studijų metams, parama teikiama studijų kainai ir gyvenimo išlaidoms užsienio valstybėje padengti. 

Konkursas studijoms užsienyje remti „Kitas 100“ organizuojamas penktą kartą. Per pirmuosius ketverius programos metus iš 86 stipendijas laimėjusiųjų 39 jau užbaigė studijas.

Aštuoni iš konkurso laureatų mokslus tęsia aukštesnėje pakopoje, du atlieka dvejų metų stažuotę. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder