Seimas

Į Seimą - tik su galimybių pasu

Nepaisant kai kurių kritiškai nusiteikusių parlamentarų, Seimas ėmėsi svarstyti Statuto pataisas, numatančias, kad norint įeiti į parlamento rūmus tautos atstovai  turėtų pateikti dokumentą, įrodantį, kad buvo paskiepyti, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, tai yra galimybių pasą ar ES COVID pažymėjimą.

Po pateikimo už šį Seimo pirmininko pirmojo  pavaduotojo Jurgio Razmos pateiktą dokumento projektą balsavo 70 Seimo narių, 22 buvo prieš, 18 tautos atstovų susilaikė. Šias Statuto pataisas  planuojama svarstyti dar rudens sesijoje – gruodžio 16 d.

J. Razma mano, kad priėmus siūlomas Statuto pataisas, Seimo nariams neiškiltų ypatingų sunkumų įgyvendinti konstitucines pareigas, dalyvauti posėdžiuose  ir balsuoti.  Anot jo, tie parlamentarai, kurie atsisako skiepytis, turėtų galimybę pasidaryti testą savo lėšomis ir dalyvauti Seimo posėdžiuose. J. Razma mano, kad siūlomas teisinis reguliavimas padės išvengti kritikos, kad Seimo nariai, nustatydami kitiems nepatogius  reikalavimus, sau taiko kažkokias privilegijas.

„Seimo nariams  turi būti taikomi tie patys ekstremalios situacijos reikalavimai, kaip ir visiems piliečiams“,– tvirtino projekto autorius  J. Razma.

Ironizuodamas Seimo narys „valstietis“ Arvydas Nekrošius klausė, ar nereikėtų patikrinti Seimo narių, pavyzdžiui, ir dėl alkoholio ar narkotikų vartojimo.

Seimo narys „darbietis“ Mindaugas Puidokas suabejojo, ar galioja Konstitucija, nes „Seimo nariai  turi visą teisę dirbti be jokių apribojimų“. Atsakydamas į tai J. Razma tvirtino, kad „nėra kliūčių pasidaryti testą  ir dalyvauti Seimo posėdžiuose ir uždarose komitetų posėdžiuose“.

Seimo narė Aušrinė Armonaitė pastebėjo, kad Seimas nėra išskirtinė įstaiga,  jis turi parodyti pavyzdį, kad laikosi pandemijos valdymo taisyklių

„Niekas iš Seimo narių mandato neatima šiuo pasiūlymu. Jeigu esate antivakseris – galite pasidaryti testą“, – patarė A. Armonaitė.

Dokumentas, įrodantis, kad Seimo narys buvo paskiepytas, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, Seimo nariams būtų reikalingas ir kontaktiniu būdu uždarose patalpose organizuojant susitikimus su rinkėjais.

Jeigu Seimo narys negalėtų dalyvauti Seimo rūmuose vykstančiame Seimo posėdyje, Seimo komiteto ar komisijos posėdyje, nes nepateiktų šių dokumentų, būtų laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

ELTA primena, kad nuo šių metų rugpjūčio 23 d. siekiant užtikrinti COVID-19 ligos plitimo prevenciją visi į Seimo rūmus norintys įeiti lankytojai privalo pateikti vieną iš dokumentų, įrodančių, kad asmuo buvo paskiepytas, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19. Asmenys, negalintys pateikti bent vieno iš dokumentų tai yra galimybių paso ar ES COVID pažymėjimo, ar atsisakę juos pateikti, į Seimo rūmus neįleidžiami.

Sidebar placeholder